iKrotoszyn.pl reklamy
Krotoszyn

Nie miał wymaganych uprawnień do kierowania i nie przepuścił pieszego wchodzącego na przejście - 1 500 zł mandatu, 15 punktów karnych i wniosek do sądu

1 500 zł mandatu i wniosek o ukaranie do sądu, to kara dla kierowcy ze Śląska, który nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu.

18 lutego w godzinach popołudniowych na ul. Witosa w Krotoszynie, policjanci krotoszyńskiej drogówki interweniowali wobec 37-latka kierującego audi.

- Mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na przejście. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Zgodnie z nowym taryfikatorem, za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 1 500 zł oraz 15 punktów karnych. Ponadto po sprawdzeniu kierowcy w policyjnych systemach okazało się, że pokonał on trasę z Katowic do Krotoszyna bez wymaganych uprawnień do kierowania pojazdami. Zatem, oprócz mandatu wobec mężczyzny skierowano wniosek do sądu z art. 94 kw. - informują krotoszyńscy mundurowi.

 

Policja przypomina:

  • Zawsze zwalniaj przed przejściem dla pieszych i obserwuj jego okolice.
    Bądź gotowy, by ustąpić pierwszeństwa pieszemu, jeśli zajdzie taka potrzeba.

  • Zawsze przewiduj zagrożenie. Jeśli widoczność w obrębie wejścia na przejście dla pieszych zasłania jakaś przeszkoda, np. samochód, drzewo, krzaki, itp. zakładaj zawsze, że może tam znajdować się pieszy, któremu trzeba ustąpić pierwszeństwa.

  • Traktuj przejścia dla pieszych i ich okolice, jak drogi z pierwszeństwem przejazdu, gdzie obowiązkowo trzeba ustąpić pierwszeństwa.

Wystarczy wdrożyć te zachowania w praktyce, aby nie stwarzać zagrożenia w okolicach przejść dla pieszych i uniknąć przykrych konsekwencji, jakimi są mandaty karne oraz punkty karne.

Źródło: KPP Krotoszyn
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR KROTOSZYN
PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.