iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Nie bądź obojętny!

2021-12-10 12:12:00
Funkcjonariusze policji wraz ze strażą miejską i pracownikami MGOPS, w okresie zimowym kontrolują miejsca przebywania osób bezdomnych. Wówczas osoby informowane są o możliwości skorzystania ze noclegowni czy schroniska, ale w większości przypadków, nie korzystają z pomocy.

Należy pamiętać, że osoby bezdomne to nie zawsze tylko pijacy czy chuligani. To także osoby, które straciły pracę, którym nie poszczęściło się w życiu lub od których odwróciła się rodzina. Dlatego krotoszyńska Policja apeluje, aby nie zapominać o nich i liczy na pomoc ze strony mieszkańców powiatu.

- Prosimy, zainteresujcie się losem swoich sąsiadów bądź innych znanych Wam osób, które są bezdomne, niepełnosprawne, samotne i w podeszłym wieku a wymagają pomocy. Pomóżcie im osobiście bądź poinformujcie o tym policję - apelują krotoszyńscy mundurowi. - Nie należy również przechodzić obojętnie obok osób nietrzeźwych, a szczególnie tych znajdujących się pod znacznym wpływem alkoholu. Państwa telefon na policję informujący o takich osobach może je ustrzec przed zamarznięciem.

Każdy śpiący na ławce, osłabiony czy nietrzeźwy człowiek to sygnał do działania dla funkcjonariuszy. Policjanci nie są jednak w stanie być wszędzie. - Dlatego zwracamy się do Państwa z apelem, aby nie ignorować takich osób. Noc spędzona zimą na ławce, w klatce schodowej, przy dodatkowym osłabieniu organizmu, może skończyć się dla nich tragicznie. Nie bądźmy obojętni! Telefon przechodnia już nie raz uratował czyjeś życie

Pamiętajmy, że działania policji mają charakter pomocowy, a nie represyjny. Nie należy się obawiać, że telefon do dyżurnego policji lub straży miejskiej przysporzy komukolwiek problemów.

 

Jeśli widzisz bezdomnego siedzącego na przystanku, przed klatką, w parku itd., zadzwoń na policję 47 77 53 200 lub straż miejską 62 725 42 00 i poinformuj odpowiednie służby. Jeśli osoba bezdomna jest pod wpływem alkoholu, przy tak niskich temperaturach może dojść do wyziębienia organizmu i śmieci.

 

- Bezdomny to też człowiek, tylko w innej sytuacji życiowej niż Ty. Jednym telefonem, możesz uratować komuś życie - apelują policjanci.
Źródło: KPP Krotoszyn


Czytaj również

OSK PAWEL PIETRZAK KROTOSZYN PRAWO JAZDY
MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B