iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

"Nic dwa razy się nie zdarza" w zdunowskiej szkole

"Nic dwa razy się nie zdarza" - pod takim tytułem goście zaproszeni do Szkoły Podstawowej w Zdunach wzięli udział w wieczornicy.

- Słowa noblistki posłużyły, Magdalenie Smektale i Justynie Basty - inspiratorkom tego wydarzenia kulturalnego w życiu szkoły i społeczności lokalnej, za punkt wyjścia do pogłębionej refleksji o przemijaniu, miłości, pamięci… To widowisko teatralno-poetyckie niosło wiele treści. Każdy mógł w nim odnaleźć co innego. Pozwalał na to dobór literatury, muzyki, śpiewanych piosenek oraz taniec. Taka forma przekładu intersemiotycznego pozwoliła kontemplować te ponadczasowe wartości, na które kierowały uwagę odbiorców inicjatorki spektaklu teatralnego. Nastrój wywołany grudniowym wieczorem i bliskością świąt Bożego Narodzenia potęgowały doznania publiczności. Atmosferę podkreślał także minimalistyczny i wymowny wystrój sali, przede wszystkim jednak - oświetlenie pomieszczenia - wyjaśnia Bogumiła Bojewska, nauczycielka w SP w Zdunach.

W przygotowanie spektaklu włączyli się uczniowie klasy VIa oraz VIIa, a także uczennica z klasy IIa. W role tancerzy wcielili się uczniowie i absolwenci szkoły. Wśród zaproszonych gości na to wydarzenie znaleźli się przedstawiciele władz Zdun oraz szkoły.Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR KROTOSZYN
PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.