iKrotoszyn.pl reklamy
Taekwondo olimpijskie

Natalia i Alicja nie zawiodły

2017-04-12 08:04:00
Dwa medale, srebrny i brązowy wywalczyły mieszkanki gminy Koźmin Wielkopolski, na co dzień zawodniczki MUKS Białe Tygrysy Jarocin, w kolejnej imprezie z cyklu Pucharu Polski - Bydgoszcz Cup 2017. Z srebrnego medalu cieszyć się mogła Natalia Wosiek, natomiast z brązowym krążkiem wróciła Alicja Kowańdy.

W tegorocznej edycji Bydgoszcz Cup 2017 wystartowało ponad 700 zawodniczek i zawodników z sześciu państw, w tym rekordowo liczna, bo aż 23-osobowa ekipa Białych Tygrysów Jarocin, w składzie której znalazły się trzy mieszkanki gminy Koźmin Wielkopolski - Alicja Kowańdy, Katarzyna Półrolniczak i Natalia Wosiek.

 

Wszystkie trzy mieszkanki gminy Koźmin Wielkopolski zaprezentowały się pierwszego dnia Bydgoszcz Cup. Z srebra mogła cieszyć się kadetka Natalia Wosiek (minimalna porażka w walce finałowej w odwieczną rywalką Aleksandrą Płoska). Z brązowym medalem turniej zakończyły natomiast juniorka Alicja Kowańdy. Do udanych swój start może zaliczyć również juniorka Katarzyna Półrolniczak, która ostatecznie zajęła piątą lokatę.

 

Józefina Nowaczyk-Wróbel (trener MUKS Białe Tygrysy Jarocin): jeżeli chodzi o starty kadetów i juniorów to po zeszłorocznym sezonie, w którym zdobywaliśmy bardzo dużo medali i to najczęściej złotych w Pucharach Polski, a potem nie do końca potwierdziliśmy tą formę w imprezach mistrzowskich, w tym roku podchodzimy do startów troszkę inaczej. Oczywiście traktujemy je niezwykle poważnie, ale po pierwsze, moi podopieczni nie są jeszcze w najwyższej formie, a po drugie, gdy tylko coś się dzieje ze zdrowiem, od razu decydujemy o wycofaniu zawodnika z kolejnej walki. W tym roku skupiamy się tak naprawdę na startach w imprezach mistrzowskich i zobaczymy, czy taki system przygotowań, przyniesie zakładany efekt. Po Bydgoszczy mamy jeszcze jeden start kontrolny, w organizowanym przez nasz Klub, Pucharze Polski. Oczywiście, z tego miejsca zapraszam wszystkich naszych kibiców do hali widowiskowo-sportowej Jarocin-Sport, gdzie 22 kwietnia będzie walczyć blisko 300 zawodniczek i zawodników z całej Polski. Być może część zawodników ze względu na walkę o jak najwyższe rozstawienie pojedzie jeszcze do Olecka, ale tak naprawdę cały czas myślimy o 26-28 maja, gdy o medale mistrzostw Polski powalczą juniorzy i o 2-4 czerwca, gdy o prawo najlepszego w Polsce bić się będą kadeci. Czytaj również

MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
CONDITOR UBEZPIECZENIA KROTOSZYN
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B
Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.