iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Najwyższy stopień zagrożenia pożarowego w lasach. Wystarczy najmniejsza iskra...

2021-06-07 14:06:00
Zdjęcie: JRG Krotoszyn
- W lasach naszego regionu od kilku dni obowiązuje najwyższy stopień zagrożenie pożarowego. Ryzyko wybuchu pożaru jest bardzo duże, wystarczy najmniejsza iskra, rzucony niedopałek papierosa by wzniecić pożar - tłumaczy st. kpt. Tomasz Patryas, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

W sobotę, 5 czerwca o godzinie 21:37 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Krotoszynie został zgłoszony pożar lasu sosnowego w Krotoszynie przy ulicy Mahle. Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz jeden zastęp z jednostki OSP Krotoszyn.

- Duża ilość suchej trawy i trzciny pomiędzy drzewostanem miała wpływ na intensywność rozwoju pożaru. Na szczęście pożar z uwagi na niezwłoczne zgłoszenie do straży pożarnej udało się szybko opanować. W wyniku pożaru spaleniu uległo 100 metrów kwadratowych poszycia leśnego oraz suchej trawy na nieużytkach. Działania straży pożarnej trwały 1 godzinę i 24 minuty - informuje st. kpt. T. Patryas.

Następnego dnia o godzinie 11.30 krotoszyńscy strażacy zostali ponownie wezwani do pożaru lasu w Krotoszynie przy ul. Mahle. W miejscu gdzie wcześniej był wzniecony pożar pojawiły się kolejne  zarzewia ognia. Strażacy podali jeden prąd gaśniczy wody na palące się pojedyncze zarzewia ognia. Miejsce pożaru zostało sprawdzone kamerą termowizyjną, której wskazania potwierdziły likwidację zagrożenia.

 

Strażacy i leśnicy jak co roku apelują o zachowanie szczególnych środków ostrożności, podczas spędzania czasu wolnego na łonie natury. Niestety, większość pożarów lasu spowodowane jest umyślnymi podpaleniami oraz nieostrożnością ludzi, którzy przebywają w pobliżu terenów leśnych. Pamiętajmy – ziemia jest tylko jedna! - „Stop pożarom traw”.
Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta PGKiM Sp. z o.o.

Czytaj również

LAGUNASHOP
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
OSK PAWEL PIETRZAK KROTOSZYN PRAWO JAZDY
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B
Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.