iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Najsprawniejszy fryzjer z wielkopolskich hufców pracy

2022-04-15 08:04:00

W sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Kobylinie przeprowadzono część praktyczną Wojewódzkiego Konkursu „Najsprawniejszy w zawodzie fryzjer 2022”.


Te zmagania stwarzają możliwość sprawdzenia swoich umiejętności, nabytych podczas trzech lat nauki zawodu i jest doskonałym treningiem przed zbliżającym się egzaminem czeladniczym. Po sprawdzeniu wiedzy teoretycznej do kolejnego etapu konkursu zakwalifikowało się dziewięć jednostek z województwa wielkopolskiego.

Na część praktyczną składały się dwie konkurencje. Pierwsza to wyciskanie fal na mokro przy użyciu główek treningowych, druga konkurencja to stworzenie zgodnej z tematem fryzury wieczorowej już na głowach modelek.

Podsumowanie wszystkich etapów wyłoniło zwycięzcę konkursu, którym została Karolina Matyja uczestniczka Hufca Pracy w Kościanie. Drugie miejsce zajęła reprezentująca Hufiec Pracy w Krotoszynie Sandra Maleszka, uczennica Branżowej Szkoły I stopnia w Kobylinie, a trzecie Karolina Pawłowicz reprezentująca Hufiec Pracy w Gostyniu.

Dodatkowo komisja konkursowa postanowiła przyznać specjalną nagrodę publiczności, którą jednogłośnie otrzymał Adrian Owczarek uczestnik Hufca Pracy w Kaliszu. Fryzura w jego wykonaniu była kwintesencją kunsztu fryzjerskiego oraz stoickiego spokoju z jakim została wykonana.
Czytaj również

OSK PAWEL PIETRZAK KROTOSZYN PRAWO JAZDY
MALINOWY ZAKĄTEK
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B