iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Najlepsi uczniowie ze Zdun

Zdjęcie: mł. kpt. Mateusz Dymarski, Karolina Kluba naczelnik WSOiZK

W piątek, 28 kwietnia, na hali sportowej przy ulicy Młyńskiej w Krotoszynie, odbyły się eliminacje powiatowe Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Siedem drużyn reprezentujących szkoły ponadpodstawowe w powiecie krotoszyńskim, rywalizowało o pierwszą lokatę, która zapewnia przepustkę do etapu wojewódzkiego.

- Mistrzostwa zorganizowane zostały przez PCK oddział rejonowy w Krotoszynie, Starostwo Powiatowe w Krotoszynie oraz Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w  Krotoszynie, która tradycyjnie co roku zajmuje się opracowaniem, przygotowaniem i upozorowaniem zadań dla startujących drużyn oraz oceną przygotowania teoretycznego i praktycznego uczestników - informuje mł. kpt. Mateusz Dymarski, zastępca oficera prasowego KP PSP w Krotoszynie.

Każdy zespół biorący udział w zawodach musiał udzielić pomocy medycznej poszkodowanym na sześciu  profesjonalnie przygotowanych epizodach, które realnie odzwierciedlały sytuacje, jakie możemy napotkać w życiu codziennym oraz odpowiedzieć na pytania  podczas testu wiedzy teoretycznej.

W tym roku najlepiej zaprezentowała się drużyna ZSP Zduny, która wygrała zmagania. Druga lokata przypadła reprezentantom ZSP nr 3 w Krotoszynie, natomiast najniższy stopień na podium należał do Branżowej Szkoły I stopnia w Kobylinie. Czwarte, piąte, szóste i siódme miejsce zajęły kolejno ZSP nr 2 w Krotoszynie, ZSP w Koźminie Wielkopolskim, ZSP nr 1 w Krotoszynie i I LO w Krotoszynie.

- Niewątpliwe mistrzostwa wpisane na stałe w kalendarz przedsięwzięć organizowanych w naszym mieście, podnoszą  wiedzę i umiejętności młodzieży szkolnej i taki właśnie cel przyświecał tej rywalizacji - dodaje mł. kpt. Mateusz Dymarski.Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.