iKrotoszyn.pl reklamy
Ciekawostki

Najbardziej zgrana pierwsza klasa czyli otrzęsiny w Dwójce. A co spotkało młodych nauczycieli?

Zdjęcie: G. Pierzchała

W pierwszy dzień wiosny i jednocześnie w Światowym Dniu Osób z Zespołem Downa, w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Krotoszynie, odbyły się otrzęsiny klas pierwszych.

Wczoraj, krotoszyńska Dwójka mieniła się wieloma barwami. W ten sposób społeczność szkolna powitała najpiękniejszą porę roku. Nie był to jednak jedyny powód. Kolorowe skarpetki są bowiem symbolem Zespołu Downa, tolerancji i akceptowania różnorodności. I wreszcie 21 marca odbyło się uroczyste powitanie i przyjęcie pierwszoklasistów do szacownego grona uczniów ZSP2.

Przygotowano więc wiele zabaw i konkursów, aby ten wyjątkowy dzień pozostał na długo w ich pamięci. Najmłodsi rocznikowo uczniowie rywalizowali o miano najbardziej zgranej klasy pierwszej. W trakcie toczonych bojów tytuł ten zapewniła sobie klasa 1c - technik reklamy. I choć pozostałym poszło nieco słabiej, to i tak każdy wyszedł wygrany i zapewnił sobie tytuł pełnoprawnego ucznia Dwójki oraz paczkę zdrowych przekąsek.

Nie tylko jednak uczniowie zostali uroczyście powitani. Ta radosna chwila nie ominęła także czterech nowych i młodych nauczycielek. Wszystkie z nich przeszły śpiewająco test, otrzymując tytuł „Belfra na 100%”. 

Ten radosny i pełen kolorów dzień już minął, lecz wspomnienia i zrobione zdjęcia pozostaną.

 

Źródło: ZSP2 Krotoszyn
- Fotorelacja -


Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.