Zamawiaj bez wychodzenia z domu! - kupujlokalnie.online

iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy
Reklama - DUNYA DONER PRACA
Reklama - Pralnia Laguna


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firmReklama - OSK AS Maria Maśniak

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Krotoszyn

Na upał dobra fontanna, ale...

2019-06-11 09:06:00

Zdjęcie: Archiwum
Skwar, upał, ukrop, gorączka... 327 powiatów, czyli zdecydowanej większości naszego kraju dotyczy ostrzeżenie o upałach drugiego stopnia wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Temperatura w naszym regionie może dziś wzrosnąć nawet do 33 stopni Celsjusza. Chrońcie głowy i pijcie dużo wody!

W taką pogodę każdy szuka cienia i miejsca w którym można się ochłodzić. A takim, które od kilku lat przyciąga mieszkańców - szczególnie centrum Krotoszyna - jest  z pewnością fontanna na Rynku. Czy jednak można z niej korzystać na co dzień, chlapiąc się i puszczać dzieci w strugi chłodnej, orzeźwiającej wody? Czy jest to bezpieczne?

Trzeba pamiętać o kilku zasadach. - Zabronione jest wchodzenie do niecki fontanny - mówi Michał Kurek, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa w Urzędzie Miejskim w Krotoszynie. Rzecz związana jest z drogą infrastrukturą, która ukryta jest pod tą niecką. Chodzi także o bezpieczeństwo - szczególnie najmłodszych - bowiem murek okalający fontannę może być śliski, a wtedy nie trudno o nieszczęście. O takim zakazie informuje zresztą tabliczka.

 

Inną kwestią jest "kąpiel" w pluskających z ziemi strugach wody czyli fontannach po obu stronach wspomnianej niecki. W tym miejscu można chłodzić się do woli. Stąd biegające maluchy w strugach pryskającej cieczy nie powinny nikogo dziwić. - Nie jest to oczywiście prysznic czy miejska łaźnia, stąd mycie się i to z pomocą środków chemicznych jest niedozwolone. Od tego są odpowiednie służby, które powinny reagować na tego typu zachowania - stwierdza. M. Kurek.

Trzeba też dodać, że woda w fontannie pochodzi z krotoszyńskich wodociągów i niczym nie różni się od tej, którą na co dzień spożywamy w naszych domach, a z której także na Rynku ze specjalnego kraniku można się napić. Trzeba jednak w tym miejscu dodać bardzo istotną rzecz, o której wspomina naczelnik M. Kurek. Woda, która płynie w fontannach jest dodatkowo uzdatniania. Cały system do tego służący znajduje się w pomieszczeniu pod wspomnianą niecką, a uzdatnianie odbywa się na kilka sposobów.

 

 TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS
Reklama - IGLOO - KROTOSZYN CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJE

Przeprowadzki Krotoszyn - transport towarów

Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Reklama - Zakuwanie węży hydraulicznych - DRAGON

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
Reklama - STALMACH - Pokrycia Dachowe
iKrotoszyn.pl reklamy
Sieć gazet internetowych - igazetyinternetowe.pl