iKrotoszyn.pl reklamy
Krotoszyn

Na skwerze po synagodze powstanie (póki co) parking dla mieszkańców dwóch kamienic

Na temat terenu po byłej synagodze w Krotoszynie pisaliśmy już wielokrotnie na naszych łamach. Kilka dni temu udało się nam uzyskać informację od właściciela skweru, na temat planów związanych z jego zagospodarowaniem.

Skwer u zbiegu ulic Garncarskiej i Krótkiej w Krotoszynie, to ważne miejsce w historii Krotoszyna. Właśnie w tym miejscu niegdyś znajdowała się synagoga, którą Niemcy w czasie II wojny światowej zburzyli.

Ostatnio wiele mówi się na temat przeznaczenia tego terenu, głównie z uwagi na trwające tam roboty. Udało się nam skontaktować z właścicielem tej działki i zapytać o jego plany związane z tym miejscem.

- Na teren przy ul. Garncarskiej posiadam decyzję o warunkach zabudowy budynkiem usługowo-mieszkalnym z wymaganą liczbą miejsc postojowych, wydaną przez Burmistrza Krotoszyna, po uzgodnieniach z Wielkopolskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Na obecną chwilę nie planuję jednak budowy w/w budynku. Po uzgodnieniach z zarządcą drogi został wytyczony wjazd na działkę z ul. Garncarskiej. W tej chwili trwają prace związane z uporządkowaniem terenu i przygotowaniem miejsc postojowych.

Właściciel nieruchomości dodaje także, że jeśli chodzi o miejsca postojowe, to w pierwszej kolejności będą one zabezpieczone dla najemców budynków przy ul. Spichrzowej 6 i Studziennej 1.

 

Przeczytaj także:

 

Tu przed wojną była synagoga, a będzie...

 


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.