iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Na ratunek było za późno. Mężczyzna zmarł...

Zdjęcie: OSP Biadki

Wczoraj, w budynku mieszkalnym w Świnkowie, w gminie Krotoszyn, na skutek nieszczelności pieca kaflowego doszło do zadymienia mieszkania. Wewnątrz znaleziono nieprzytomnego mężczyznę.

- Zgłoszenie o zadymieniu w budynku mieszkalnym do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 17:45. Z informacji przekazanej do Dyżurnego Stanowiska Kierowania wynikało, że w środku znajduje się jedna osoba - informuje st. kpt. Tomasz Patryas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Na miejsce skierowane zostały trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie, jeden zastęp z jednostki OSP Biadki oraz jeden zastęp z jednostki OSP Orpiszew. Do zdarzenia udał się również komendant KP PSP w Krotoszynie.

- Na miejscu w wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalono, że wewnątrz zadymionego mieszkania znajduje się nieprzytomny mężczyzna. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i ewakuowali osobę poszkodowaną na zewnątrz, gdzie po stwierdzeniu braku parametrów życiowych przystąpili do resuscytacji krążeniowo oddechowej. Po dotarciu na miejsce zespołu ratownictwa medycznego w wyniku przeprowadzonych badań przez personel medyczny odstąpiono od dalszej resuscytacji. Niestety, na ratunek było za późno, funkcji życiowych mężczyzny nie udało się przywrócić - relacjonuje oficer prasowy KP PSP w Krotoszynie.

- Równolegle do działań medycznych strażacy w mieszkaniu wygasili piec i przystąpili do przewietrzania pomieszczeń. Na bieżąco monitorowali urządzeniami pomiarowymi obecność gazów niebezpiecznych w atmosferze. W pierwszej fazie działań mierniki wskazywały wysokie wartości świadczące o obecności tlenku węgla, kolejne pomiary wykonane przez ratowników przy otwartych oknach wskazały niższe wartości stężenie tlenku węgla, które stopniowo osiągnęły wartości zerowe. W końcowej fazie działań na miejsce dotarli funkcjonariusze policji, którzy podjęli czynności zmierzające do ustalenia okoliczności zdarzenia.

 

Strażacy po raz kolejny apelują!

Tlenek węgla zwany czadem - to cichy zabójca, przed którym może ostrzec nas czujka. Dlatego po raz kolejny apelujemy do mieszkańców powiatu krotoszyńskiego, by zaopatrzyli się w tego typu urządzenie.

Inwestycja w czujnik tlenku węgla to inwestycja w nasze bezpieczeństwo. Urządzenie poprzez głośny sygnał dźwiękowy oraz świetlny zaalarmuje o podwyższonym stężeniu tlenku węgla w pomieszczeniu. Koszt takiego czujnika jest niewspółmierny z korzyściami, które możemy osiągnąć. To niepozorne elektroniczne urządzenie ratuje ludzkie życie!

Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.