iKrotoszyn.pl reklamy
Krotoszyn

Na Placu Jana Pawła II zostaną ustawione tabliczki informujące o potencjalnym niebezpieczeństwie

Kilka dni temu uchwyciliśmy na zdjęciach grupę specjalistyczną wykonującą prace na zabytkowym drzewie na Placu Jana Pawła II w Krotoszynie. Dziś kontynuujemy temat odpowiadając jednocześnie na pytania naszych Czytelników.

Prace polegające na cięciach odciążających i korygujących koronę drzewa - orzecha czarnego przeprowadzono na zlecenie Urzędu Miejskiego w Krotoszynie.

- W celu poprawy współczynników bezpieczeństwa, zgodnie z zaleceniami dendrologa, należało wykonać cięcia odciążające i korygujące koronę w szczególności od strony płd.-zach. Cięcia polegały na wycofywaniu korony po obwodzie oraz montażu systemu wiązań elastycznychinformuje magistrat.

Prace przeprowadzili arboryści z firmy w Puszczykowie. Z uwagi na położenie drzewa w obrębie historycznego układu urbanistycznego Krotoszyna zwrócono się o zgodę na ich przeprowadzenie do Wielkopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Kaliszu, który wydał stosowne decyzje. Wszystko w związku z bezpieczeństwem ludzi, którzy przemieszczają się alejką przy kościele.

- Prace poprzedzone były opinią dendrologiczną. Badanie tomografem poniżej nasady korony (rozwidleń) na wysokości 104 cm potwierdziło widoczny już gołym okiem znaczny rozkład drewna - uszkodzenie we wnętrzu pnia na obszarze prawie 67% powierzchni przekroju, zaś badanie sondą arborystyczną wykazało uszkodzenie o głębokości 70 cm w miejscu pęknięcia.

W najbliższym czasie przy drzewie zostaną również ustawione tabliczki informujące o potencjalnym niebezpieczeństwie.

Źródło: krotoszyn.pl
Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.