iKrotoszyn.pl reklamy
Krotoszyn

Na ludową nutę w szkole na Błoniu

23 października w Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Krotoszynie, odbyło się cykliczne spotkanie integracyjne „Na ludową nutę - tradycje i kultura Krotoszyna i okolic”.

- Tradycje, zwyczaje i sztuka ludowa są częścią historii i kultury narodowej. Dziecko etapowo poznaje obyczaje i tradycje, poczynając od własnej rodziny, poprzez region, aż do początku wiedzy historycznej o Polsce kształtując swoją tożsamość lokalną i narodową. Zapoznanie się dzieci z własnym dziedzictwem, na każdym etapie edukacji powinno odbywać się od wczesnego dzieciństwa poprzez formy dostosowane do wieku, rozwoju fizycznego i intelektualnego we współpracy ze środowiskiem lokalnym - podkreślają organizatorzy.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu kultywowania kultury i tradycji Krotoszyna. W jego realizacji wzięły udział dzieci z oddziałów przedszkolnych i szkolnych. Dzieci w strojach ludowych we wspólnej zabawie poznawały tradycje i kulturę Krotoszyna i okolic.

Atrakcją spotkania był występ wokalny działającego w szkole zespołu ludowego „Folklor Błonie Junior”.Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.