iKrotoszyn.pl reklamy
Poradnik

Na co zwrócić uwagę wybierając system alarmowy?

2022-02-25 12:29:03

System alarmowy może stanowić dodatkowe zabezpieczenie domu przed włamaniem. Na co warto zwrócić uwagę przy jego wyborze?


Na rynku dostępnych jest wiele alarmów, te najbardziej podstawowe  składające się z kilku elementów mają uruchomić alarm w sytuacji zagrożenia. Wśród najważniejszych elementów alarmów można znaleźć centralę alarmową, stanowiącą trzon całego systemu. Dobrze, aby była wyposażona w dodatkowe źródło zasilania (np. akumulator) oraz znajdowała się w miejscu trudno dostępnym, aby ewentualni złodzieje nie mogli jej. Warto przemyśleć też to, czy alarm ma być prowadzony po przewodach czy może bezprzewodowo. W tym drugim przypadku będzie konieczna wymiana akumulatorów. 

 

Co do wyboru odpowiedniego alarmu - wszystko zależy od ceny, jaką chcesz na niego przeznaczyć, stopnia zabezpieczenia domu oraz jego metrażu. Te podstawowe będą się składały z dwóch czujek zamieszczonych w najbardziej narażonych pomieszczeniach.  Dużym powodzeniem cieszą się inteligentne systemy alarmowe, pozwalające na zdalne zarządzanie nimi z dowolnego miejsca. Nowoczesne systemy dostępne na rynku mogą pełnić też funkcję ostrzegania przed ulatnianiem się gazu czy pożarem. 

 

Warto pamiętać o tym, że założenie alarmu należy skonsultować ze specjalistami, z którymi można uzgodnić najlepsze rozwiązania.
Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta PGKiM Sp. z o.o.

Czytaj również

HUBUS - OKNA INWENTARSKIE - GARAŻE - KOKANIN
OKNOPLAST_FINESTRA
SOLARMAT
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B
Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.