iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT

Reklama - CATERING DLA ZDROWIA - DIETA PUDEŁKOWA

AUTOPROMOCJA - Najświeższe informacje z krotoszyńskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Krotoszynie.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Krotoszynie.


Belka informacyjna na temat sportu na iKrotoszyn.plPARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Smolice

Mury przedszkola już stoją, ale potrzebne będą kolejne pieniądze

2019-10-07 12:10:00

Zdjęcie: kobylin.pl
Kończy się pierwszy etap budowy budynku przedszkola w Smolicach. Budowa idzie bardzo sprawnie. Zaledwie na początku tego roku zostały wylane fundamenty, a już widać dach.

Wykonawca, firma WIL-BUD Huberta Kowalskiego działa zgodnie z przyjętym harmonogramem prac. Nie obyło się bez problemów. – To bardzo duża i priorytetowa inwestycja, więc ze szczególną starannością podchodzimy do całości prac i do uwag różnych osób. Co tydzień spotykamy się na budowie, a inspektor nadzoru, z ramienia gminy, pan Mirosław Węcłaś kontroluje każdy etap działań – wyjaśnia Anita Danielczyk, naczelnik Wydziału Inwestycji i Rozwoju w kobylińskim urzędzie. Prace z tego etapu, zgodnie z umową z wykonawcą, potrwają do 25 października 2019 roku.

– Obecnie jesteśmy po kontroli z nadzoru budowlanego i tak jak się spodziewaliśmy, nie wniesiono żadnych uwag. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że inwestycja wzbudza ogromne zainteresowanie mieszkańców Smolic, dlatego nie zaskoczyło nas, że ktoś anonimowo poinformował nadzór budowalny o rzekomej katastrofie. I dzięki temu mamy teraz potwierdzone jeszcze przez zewnętrzną kontrolę, że roboty prowadzone są prawidłowo. Każdy, kto przejeżdża przez Smolice widzi, że budowa rośnie jak na drożdżach, jest już dach, za chwilę będą okna i nie można mówić o jakichkolwiek zaniedbaniach - mówi Tomasz Lesiński, burmistrz Kobylina.

Obecnie trwają już prace związane z umieszczeniem kolejnego etapu inwestycji w budżecie. To ogromne wyzwanie dla radnych i burmistrza. Pomimo pewnych obietnic i szeregu starań, nie ma możliwości pozyskania dotacji z budżetu państwa, zatem radni muszą teraz wyasygnować środki własne.

 

Źródło: kobylin.plReklama - Biuro Rachunkowe Maison Polska

Reklama - OSK AS Maria Maśniak


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.iKrotoszyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikrotoszyn.pl