iKrotoszyn.pl reklamy
Ciekawostki

"Motywy ulotne" w krotoszyńskiej książnicy

Zdjęcie: Marcin Laska

W Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej im. Arkadego Fiedlera, w ramach Światowego Dnia Poezji, odbył się wyjątkowy wieczór poetycki "Motywy ulotne", który uświetniła Aleksandra Kiełb-Szawuła: poetka, kompozytorka, pisarka i wokalistka (w latach 1984-1989) zespołu Stare Dobre Małżeństwo, Do Góry Dnem, Wyspa, U Studni.

Od 1994 roku mieszka w Ostrowie Wielkopolskim, pracuje w Ostrowskim Centrum Kultury (w filii OCK - Forum Synagoga), na stanowisku specjalisty ds. organizacji imprez. Opublikowała autorski tomik "Niedojrzałe czereśnie" (1999), książkę wspomnieniową o zespole Stare Dobre Małżeństwo czyli "Jak to się robi" (1999), książeczkę poetycką dla dzieci "W Nanibowie" (2006) tomik poetycki "Fastrygi" (2009), "Lepieje, lepieje, kto chce niech się śmieje" (2020), powieść (wraz z Anną Gładkowską) "Na przełęczy" (2021), tomik "Cyrkulacje. Haiku" (2021). Jej wiersze ukazały się w wielu antologiach, m.in.: "Prowincja liryczna. Spotkania po godzinach" (2003), "Ostrowskie adresy poetyckie. Świadectwo obecności II" (2007), "Cud, który trwa. Papieżowi Poecie – Poeci", w kilku antologiach "Szuflada. Wieczory działań artystycznych". Ponadto teksty jej piosenek umieszczane bywały w wielu śpiewnikach, wydawanych przez organizatorów festiwali i przeglądów oraz przez innych wydawców.

Spotkanie składało się z dwóch części, w pierwszej poetka opowiadała o swojej twórczości, zaprezentowała swoje utwory (również te niepublikowane). W drugiej zgromadzona publiczność wysłuchała utworów z autorskim akompaniamentem, również tych z ostatniej płyty "Motywy ulotne".

Po spotkaniu była możliwość rozmowy z naszym gościem oraz zakupienie wybranych tomików poezji i płyt.

Źródło: Małgorzata Wielgosz


Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.