iKrotoszyn.pl reklamy
Duathlon

Monika z sukcesem w Championman Duathlon Czempiń

W sobotę, 13 maja, odbyła się siódma edycja zawodów Championman Duathlon Czempiń, w których wzięła udział krotoszynianka Monika Jadczak.

Zawody rozegrano na dystansach: sprint (5 km bieg, 20 km rower, 2,5 km bieg) i średnim (10 km bieg, 60 km rower, 10 km bieg). Na linii startu stanęło łącznie ok. 900 zawodników.

W sprincie udział wzięło 430 zawodników, a wśród nich Monika Jadczak, reprezentująca nową drużynę CTS. Na tym dystansie wśród kobiet zwyciężyła Małgorzata Nowak z Pleszewa (1:02:19).  Monika z czasem 1:08:14 zajęła czwarte miejsce open, co pozwolił jej wygrać rywalizację w K20.

Zawodniczka CTS była zadowolona z osiągniętego czasu, bowiem startowała jeszcze na starym rowerze kolarskim, a nie na nowym triathlonowym, który pozwala jej osiągnąć większe prędkości na trasie rowerowej.