iKrotoszyn.pl reklamy
Triathlon

Monika na podium w Żninie

Zdjęcie: P. Jadczak

Triathlonowcy z całej Polski zjechali do Cukrowni Żnin. Tam, 28 maja rozpoczął się sezon rywalizacji biegowo-rowerowo-pływackich. Na starcie stanęła krotoszynianka Monika Jadczak.

Na ulicach miasta i przez okoliczne wsie przebiegała tegoroczna edycja Enea Żnin Triathlon. 

W 2023 roku uczestnicy Enea Żnin Triathlon wystartowali na trzech dystansach: 1/8 (475m pływania, 22,5 km jazdy rowerem, 5,25 km biegu); 1/4 (950m pływania, 45 km jazdy rowerem,10,55 km biegu); 1/2 (1900m pływania, 90km jazdy rowerem, 21,1km biegu).

Zawodnicy mogli rywalizować indywidualnie lub w trzyosobowych sztafetach - wówczas każdy miał do pokonania jedną z dyscyplin.

Najliczniejsza grupa z dystansu 1/8 wystartowała w samo południe. Prawie 500 zawodników zmierzyło się nie tylko z własnymi słabościami i rywalami, ale także mocno przygrzewającym słońcem.

Ze zwycięstwa cieszył się wielokrotny medalista mistrzostw Polski Tomasz Marcinek z Raciborza (TM Iron Team). Natomiast wśród pań prym wiodła Martyna Lewandowska z Wolsztyna (Sqoora Training/ Nagel Group), która wyprzedziła Martynę Witecką z Lubonia (CITYZEN_) i Monikę Jadczak z Krotoszyna (ALE team). Monika do pokonania 1/8 IM potrzebowała 1 godziny 18 minut i 28 sekund.

Źródło: P. Jadczak


Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.