MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE

Informator rynku pracy MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Wiadomości kulturalne z Krotoszyna
Triathlon

Monika Jadczak na podium w Ocean Lava Triathlon Polska 2021

2021-09-02 11:09:00

Kilkaset osób wystartowało w zawodach Ocean Lava Triathlon Polska 2021. Zmagania tradycyjnie odbywały się między Bydgoszczą, a Borównem. A w rywalizacji wzięła udział krotoszynianka Monika Jadczak.

Ta bydgoska impreza ma długą tradycję. Jej początki sięgają bowiem roku 1997, gdy triathlon w Polsce dopiero raczkował. Podczas tegorocznej rywalizacji na starcie stanęli zawodnicy i zawodniczki z całej Polski, a także kilku przedstawicieli innych narodowości.

Ponad setka zmagała się na na dystansie Iron Man. To 3,8 km pływania, 180 km wyścigu kolarskiego i 42 km biegu.

Dwa razy więcej wystartowało w wyścigu 1/2 Iron Man (połowa powyższych długości tras). Poza tym zorganizowano również duathlon dla młodzieży i wyścig sztafetowy.

Monika Jadczak wystartowała w sztafecie 1/2 Iron Man (1,9 km pływania, 90 km jazdy rowerem, 21,095 km biegu). W drużynie sportsmenki wystąpili Kajetan Biczkowski - rower, Marcin Kęsy – bieg i Monika - pływanie. Rywalizacja była zacięta do samego końca, ponieważ w tych zawodach nie było podziału na drużyny męskie czy mieszane. Wszyscy rywalizowali w kategorii open. Monika dystans 1 900 metrów w wodzie pokonała w czasie 28 minut i 54 sekundy. Kajetan dystans 90 km rowerem pokonał w czasie 2 godziny 27 minut i 21 sekund. Po tych dwóch konkurencjach drużyna Moniki zajmowała 5 miejsce, tracąc do prowadzących 9 minut. Wtedy na trasę biegową wyruszył Marcin Kęsy, który 21 km i 95 metrów pokonał w rewelacyjnym czasie 1 godzina 13 minut i 26 sekund i wyprowadził drużynę na pierwsze miejsce. Cały dystans 1/2 Iron Man drużyna Moniki pokonała w czasie 4 godziny 12 minut i 26 sekund. Druga sztafeta przegrała pierwsze miejsce o około 4 minuty.

Na 1/2 dystansu Iron Man wygrał Daniel Jakimiuk (trener Moniki) ze Szklarskiej Poręby z czasem 4 godz. i 50 sekund.