PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE

Informator rynku pracy
Duathlon

Monika Jadczak na drugim stopniu podium

2020-10-02 14:10:00

W ostatnią niedzielę września na przystani kajakowej Binduga w Mściszewie odbyły się zawody duathlonowe w ramach Duo Cyklu Wielkopolska.

Jest to cykl trzech imprez rozgrywanych na terenie gmin Murowana Goślina, Skoki oraz Czerwonak. Zawody to połączenie dwóch dyscyplin sportowych - biegania oraz jazdy na rowerze.
Na bardzo wymagającej trasie (teren poligonu) oraz w trudnych warunkach atmosferycznych (padający deszcz, błoto po kolana, przeprawa przez strumień), zawody ukończyło 132 zawodników (90 w klasyfikacji indywidualnej oraz 42 w 21 sztafetach). Wśród pań zwyciężyła Agnieszka Napierała, wśród panów zwyciężył Grzegorz Wojtczak.

Był pot, krew i łzy, uszkodzone rowery i poobijani zawodnicy. Po raz pierwszy w takich zawodach wystąpiła Monika Jadczak z Krotoszyna .

Mimo ekstremalnych warunków (różnica wzniesień wynosiła 260 metrów), Monika spisała się bardzo dobrze. Pomimo kilku upadków i defektu roweru osiągnęła czas 1 godz.55 min. 44 sekundy co pozwoliło jej stanąć na drugim stopniu podium w swojej kategorii wiekowej.