MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE

Informator rolniczy - dla rolnika

Informator rynku pracy MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Wiadomości kulturalne z Krotoszyna
Triathlon

Monika Jadczak kończy sezon na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej GP Garmin Iron Triathlon

2021-09-23 13:09:00

W minioną niedzielę odbyły się zawody Garmin Iron Triathlon Nieporęt 2021. Na starcie pojawiło się ponad tysiąc osób, wśród których znalazła się krotoszynianka Monika Jadczak.

Pogoda tego dnia nie dopisała. Było zimno, temperatura powietrza wahała się ok. 10 st. C, a wody ok. 17 st.

Były to ostatnie zawody, które wliczano do wyników generalnych GP Garmin Iron Triathlon. Na dystansie 1/8 IM (475 metrów pływania, 22,5 km jazdy rowerem i 5,275 km biegu) stawiła się Monika Jadczak, która dobrym wynikiem chciała potwierdzić swoją przynależność do grona "Ludzi z Żelaza" oraz dać sygnał rywalkom, że w następnych latach rywalizacji będzie ich konkurentką mimo młodego wieku. Po dobrym pływaniu 7.44 min., jazda rowerem zajęła jej 42.12 min., a bieg ukończyła po 23.07 min. Dłuższy czas ze względu na chłód, wszystkim zawodnikom zajęły zmiany T1 i T2. Osiągnięty wynik pozwolił Monice zająć trzecie miejsce w klasyfikacji open.

Ciężkie treningi przez ostatnie pół roku jej determinacja, aby być coraz lepszą przełożyły się na ostateczny wynik w GP - Monika zajęła bardzo wysokie drugie miejsce. Jest to jak na razie jej największy sukces w zawodach triathlonowych.