iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Modernizacja trzech szkół ponadpodstawowych za ponad 11 mln zł

Zdjęcie: powiat-krotoszyn.pl

Została podpisana umowa na realizację projektu „Modernizacja infrastruktury edukacyjnej w szkołach prowadzonych przez Powiat Krotoszyński”. W trzech placówkach zostaną przeprowadzone prace o wartości blisko 11 mln 500 tys. zł.

Zakres prac:

1. Przebudowa budynku D – warsztatów budowlanych w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Krotoszynie, polegająca na: rozbudowie sali dydaktycznej, budowie zespołu sanitarnego, dostosowaniu obiektu do potrzeb niepełnosprawnych. Planowane rozwiązania: przebudowa ścian działowych, zmiana funkcji pomieszczeń, ocieplenie ścian i stropu, wyłączenie z ogrzewania poddasza nieużytkowego, wymiana pokrycia dachowego wraz z wymianą elementów więźby dachowej, wymiana okien, drzwi, bram zewnętrznych, instalacja wentylacji, wymiana oświetlenia, przebudowa instalacji grzewczej, nowe podłogi.

2. Prace przy zamku z XIV w. zabytku, zarządzanym przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Józefa Marcińca w Koźminie Wielkopolskim polegające na:

- wymianie pokrycia dachowego w tym wymianie: dachówki karpiówki, uszkodzonych elementów więźby, rynien i rur spustowych, obróbek blacharskich na zamku i dobudówce, instalacji odgromowej oraz przemurowaniu kominów

- wymianie stolarki okiennej i obróbce blacharskiej części parapetów zewnętrznych w zamku i dobudówce.

3. Prace przy kompleksie budynków I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja w Krotoszynie polegające na:

- przebudowie instalacji kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz wodnej na posesji szkoły, a także wewnątrz budynku szkoły i sal gimnastycznych, likwidacji nieczynnych zbiorników na nieczystości

- osuszeniu budynku szkoły

- wykonaniu drenażu odwadniającego wraz z odnową studzienek przyokiennych

- kompleksowej modernizacji zagospodarowania terenu etap - I, na którym położony jest kompleks

- wymianie częściowa utwardzeń i częściowa modernizacja ogrodzenia

- pracach dekarskich polegających na renowacji podbitki dachowej wraz z wymianą orynnowania na budynku „małej” sali gimnastycznej.

Projekt dofinansowany z jest Rządowego Funduszu Polski Ład i jest to największe przedsięwzięcie oświatowe ostatnich lat i jedna z największych powiatowych inwestycji. Planowany termin realizacji upływa w październiku 2024. Wartość prac zgodnie z umową - 11 498 338,89 zł, z czego 8 483 000 zł, to dofinansowanie.

Źródło: powiat-krotoszyn.pl
Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.