iKrotoszyn.pl reklamy
Artykuł sponsorowany

Mniej popularne formy aktywności na wiosnę. Jaką wybierzesz Ty?

2023-05-17 13:05:00

Piękna, wiosenna pogoda aż prosi się o spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Aktywny wypoczynek łączy przyjemne z pożytecznym – to nie tylko ciekawy sposób na wypełnienie wolnych chwil, ale też okazja do utrzymania organizmu w dobrej kondycji fizycznej. Oto mniej popularne, nietypowe formy aktywności na świeżym powietrzu. Którą z nich wybierzesz?


BMX, czyli rowerowe akrobacje

Deskorolka słusznie kojarzy się z robieniem ciekawych trików, ale inne, popularne pojazdy też doskonale nadają się do wykonywania podniebnych akrobacji. Jednym z nich są rowery BMX. Są niezwykle wytrzymałe i doskonale nadają się do jazdy po specjalnych torach przeszkód.

Obroty w powietrzu, przewroty i podskoki – triki rowerowe dostarczają niesamowitych wrażeń i zwiększają produkcję adrenaliny przez nadnercza. Nie jest to co prawda sport dla wszystkich, bo nie każdy lubi ekstremalne doświadczenia, ale jeśli znajdujesz się w tym gronie, to zainwestuj w rower BMX i śmiało rozpocznij przygodę ze światem rowerowych akrobacji!

Jazda na hulajnodze

Rower to szybki i wygodny środek transportu na bliskie dystanse, ale w łaski Polaków znów wkradła się dawno zapomniana moda, czyli hulajnogi. Te niewielkie pojazdy kojarzą się głównie z dziećmi, ale obecnie cieszą się również ogromną popularnością wśród dorosłych. A to wszystko za sprawą hulajnóg elektrycznych, które efektywnym sposobem na pokonywanie średnich dystansów. Kup własny sprzęt i udaj się na wiosenną przejażdżkę po okolicy!

Jazda na rolkach

Rolki to ostatnie narzędzie do jazdy, które znalazło się w niniejszym zestawieniu. Podobnie jak hulajnoga, kojarzą się z dziećmi, ale dorośli też mogą się doskonale bawić w trakcie jazdy. Rolki i wrotki angażują większość partii mięśniowych, dzięki czemu świetnie sprawdzają się w roli cotygodniowych treningów oraz spalania kalorii. Można za ich pomocą dojeżdżać do szkoły lub pracy, lub po prostu wybrać się na wycieczkę po okolicy. To świetna opcja dla osób, które mieszkają w pobliżu rozbudowanej infrastruktury rowerowej.

Nordic walking

Moda na nordic walking przyszła do Polski z Zachodu. Po ten rodzaj aktywności sięgają głównie seniorzy, którzy doceniają szereg benefitów zdrowotnych, jakie zapewnia marsz z kijkami. Nordic walking angażuje niemal wszystkie mięśnie w organizmie, ćwicząc je i utrzymując w dobrej kondycji. To jednak nie koniec zalet – możesz maszerować w swoim tempie i łączyć to z wakacyjnymi wyprawami. Nordic walking perfekcyjnie nadaje się do długich, pieszych wędrówek po górach.

Squash

Jeśli szukasz ciekawego, angażującego sportu na dwie osoby, to wybierz squash. Pod względem zasad rozgrywka przypomina tenisa, przy czym zawodnicy odbijają piłeczkę od ściany, na której zaznaczony został obszar do gry. Squash cieszy się ogromną popularnością w USA, choć w Polsce gra się w niego coraz częściej. Do rozpoczęcia rozgrywki wystarczy podstawowe wyposażenie takie jak rakieta i piłka, a także odpowiednie boisko. Squash to niezwykle dynamiczny sport, który stanowi doskonałą alternatywę dla ćwiczeń ogólnorozwojowych. Nauka zasad jest bardzo prosta, a podczas rozgrywki amatorzy będą bawić się równie dobrze, co doświadczeni gracze.
List do redakcji

Czytaj również

jan mar skutery motory
LAGUNASHOP
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
OSK PAWEL PIETRZAK KROTOSZYN PRAWO JAZDY
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B
Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.