iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Adam 1 agencja reklamowa

TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS

Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI
PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE

Informator rynku pracy
Siatkówka

Mistrzowie spod znaku Piasta!

2020-07-23 13:07:00

To kolejny tytuł mistrzowski dla UKS-u Piast Krotoszyn. Podopieczni Piotra Robakowskiego, na co dzień trenujący w Szkole Podstawowej nr 7, zwyciężyli wczoraj w wojewódzkim turnieju finałowym Kinder Joy of Moving, czyli w Mistrzostwach Wielkopolski w minisiatkówce chłopców w kategorii czwórek.

To był znakomity turniej w wykonaniu UKS-u Piast Krotoszyn. Najlepsza drużyna w Wielkopolsce w kategorii czwórek, przegrała zaledwie jednego seta w całych zawodach nie pozostawiając złudzeń, komu należy się mistrzowski puchar.

 

Wielkopolskie finały w kategorii czwórek odbyły się wczoraj w sali sportowej SP 7 w Krotoszynie. Imprezy siatkarskie organizowane w tej szkole zawsze dostarczają wiele emocji, a to za sprawą niezwykłej atmosfery na trybunach. Niestety, tym razem - z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju - Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej zdecydował o zorganizowaniu turnieju bez udziału publiczności. To jednak nie przeszkodziło gospodarzom w zdobyciu założonego wcześniej celu i kolejna mistrzowska flaga, będąca ich udziałem, w najbliższych dniach zawiśnie pod dachem sali w krotoszyńskiej Siódemce. Przy tej okazji, trener Piotr Robakowski, zdradził naszej redakcji, że to już 23 medal zdobyty przez niego w tych rozgrywkach. Trudno szukać w Wielkopolsce szkoły, która do tego wyniku może się zbliżyć.

Warto też dodać, że młodzi siatkarze z Piasta obronili wczoraj tytuł, który w ubiegłym roku w Lesznie, w tej samej kategorii wywalczyli ich starsi koledzy. O czym pisaliśmy w artykule:

 

Mistrzostwo Wielkopolski dla UKS-u Piast! Dobry start pozostałych drużyn z Krotoszyna

 

We wczorajszych zawodach wzięły udział zespoły: UKS Piast Krotoszyn I, UKS Piast Krotoszyn II, Enea Energetyk Poznań, PKS Piast Poniec, UKS Lider Rokietnica.

Pierwszy zespół gospodarzy przez cały turniej przeszedł, jak burza, tracąc we wszystkich meczach, tylko jednego seta w fazie grupowej. A to stało się w spotkaniu z kolegami z UKS-u Piast Krotoszyn II. Tu warto podkreślić także znakomitą postawę tej drużyny, która była o krok od zdobycia brązowego medalu. W meczu o trzecie miejsce uległa Energetykowi Poznań dopiero w tie-breaku.

 

Medale, nagrody i dyplomy najlepszym drużynom wręczyli: Jacek Broński - prezes WZPS, Ryszard Czuszke - wiceburmistrz Krotoszyna, Zbigniew Kurzawa - dyrektor SP 7 oraz Janusz Polaszek - trener koordynator kadry wojewódzkiej w piłce siatkowej.

 


Komentarz Piotra Robakowskiego,

trenera UKS-u Piast Krotoszyn

Złoty medal mistrzostw Wielkopolski jest dla mniewspaniałym zwieńczeniem trudnego dla nas sezonu, na który bardzo liczyliśmy, ale również piękne zakończenie trzyletniej pracy z tą grupa na etapie minisiatkówki. Chłopcy ostatni miesiąc ciężko przepracowali, a w ostatnim tygodniu trenowaliśmy nawet dwa razy dziennie. Cieszę się dodatkowo z faktu, że udało się obronić tytuł w tej kategorii zdobyty w ubiegłym sezonie. 


 

  • Wyniki półfinałów:

UKS Piast Krotoszyn I - UKS Piast Krotoszyn II 2:0 (15:7, 15:12)

PKS Piast Poniec - Energetyk Poznań 2:1 (15:9, 7:15, 15:7)

  • Mecz o III miejsce:

UKS Piast Krotoszyn II - Energetyk Poznań 1:2 (15:10, 13:15, 10:11)

  • Finał:

UKS Piast Krotoszyn I - PKS Piast Poniec 2:0 (15:9, 15:4)

 

Klasyfikacja końcowa:

  1. UKS Piast Krotoszyn I
  2. PKS Piast Poniec
  3. Enea Energetyk Poznań
  4. UKS Piast Krotoszyn II
  5. UKS Lider Rokietnica

 

Skład UKS-u Piast Krotoszyn - mistrzów Wielkopolski: Mateusz Kostka, Patryk Figlak, Artur Węcek, Maksymilian Durski, Oliwier Mroczkowski. Trener Piotr Robakowski.

 

Dwie najlepsze drużyny w Wielkopolsce będą reprezentowały województwo podczas mistrzostw kraju. - Przed nami finał mistrzostw Polski, który odbędzie się pod koniec sierpnia w Zabrzu. We wczorajszym turnieju chłopcy wystąpili w historycznych strojach, w których siedem lat temu moi podopieczni wywalczyli tytuł Mistrzów Polski w tej samej kategorii. Może i w tym sezonie przyniosą nam szczęście - kończy trener Piasta, licząc na dobry start swoich podopiecznych podczas tej imprezy.

 Fotorelacja


Wspieraj firmy z Twojego regionu! kupujlokalnie.online

Conditor Ubezpieczenia Oddział Krotoszyn


Reklama - OSK AS Maria Maśniak

Informator ślubny - organizacja, tradycje, porady

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE


iPomagamy - akcje charytatywne krotoszyn, zbiórki pieniędzy krotoszyn
Wiadomości kulturalne z Krotoszyna

iKrotoszyn.pl reklamy
Zamów reklamę kontaktując się z naszą lokalną Gazetą Internetową Zamów reklamę kontaktując się z naszą lokalną Gazetą Internetową