iKrotoszyn.pl reklamy
Siatkówka

Ministranci z "Magdalenki" wicemistrzami Polski w siatkówce! Medal okupiony bólem i łzami...

2021-09-27 08:09:00
Ministranci z parafii św. Marii Magdaleny w Krotoszynie, po raz drugi w historii, stanęli na podium Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza. Turniej odbył się w miniony weekend w Niepokalanowie.

W zawodach wzięło udział sześć zespołów, które rywalizowały na hali GOSiR w sąsiednim Teresinie. Krotoszynianie w fazie grupowej zmierzyli się najpierw z ministrantami reprezentującymi parafię w Proszówce, a potem z obrońcami tytułu, drużyną z parafii oo. bernardynów w Leżajsku.

Przeprawa w tej fazie rozgrywek nie zajęła krotoszynianom dużo czasu, bowiem gładko pokonali swoich przeciwników, co automatycznie stawiało ich w gronie faworytów do złota. Niestety, pod koniec drugiego spotkania, z drużyną z Leżajska, groźnej kontuzji doznał jeden z liderów zespołu - Wojtek Wałęsiak. Z grymasem bólu i ze łzami w oczach został zniesiony przez kolegów z boiska. Uraz nogi okazał się na tyle poważny, że zawodnik do końca turnieju nie wszedł na boisko, a mógł jedynie o kulach dopingować swoich kolegów z drużyny.

 

W półfinale, jako zwycięzcy grupy B, ministranci z "Magdalenki" zmierzyli się z drugą drużyną z grupy A. Krotoszynianie, z powodu braku podstawowego zawodnika, stanęli przed bardzo trudnym zadaniem. Mimo trudów i nerwów w końcówce drugiego seta, pokonali jednak drużynę z parafii Krzyża Świętego w Tychach-Czułowie, wygrywając w setach 2:0, jednocześnie zapewniając sobie medal III Mistrzostw Polski w Siatkówce LSO.

 

Mecz finałowy z ministrantami z Warty rozpoczął się po myśli krotoszynian. To spotkanie jednak odbywało się nie - tak jak wcześniejsze do dwóch - a do trzech wygranych setów. Gdyby tak było, to ministranci z "Magdalenki" mogliby cieszyć się z tytułu mistrzowskiego, bowiem gładko wygrali pierwsze dwie partie. Tymczasem pech ich nie opuszczał... W końcówce drugiego seta kontuzji doznał kolejny z liderów, rozgrywający Tomasz Kurek. Dotrwał na boisku do końca tej partii pomagając w wygraniu drugiego seta. Gra w kolejnych, z uwagi na uraz kostki, była już niemożliwa. Kolejne dwa sety krotoszynianie, trochę przygnębieni zaistniałą sytuacją, przegrali. Przebudzenie nastąpiło w tie-breaku. Gorący doping z ławki rezerwowych oraz kibiców przybyłych na turniej sprawił, że ministranci z "Magdalenki" wrócili do gry, pozostawiając pod siatką całe swoje serce. Emocje sięgały zenitu, a do szczęścia zabrakło niewiele. Gra na przewagi zakończyła się zwycięstwem Warty 19:17. Ministranci z Krotoszyna zostali więc srebrnymi medalistami mistrzostw.

Warto dodać, że w turnieju wzięła także udział druga drużyna z powiatu krotoszyńskiego - ministranci z parafii Matki Bożej przy Żłóbku w Kobylinie - która zajęła szóste miejsce.

 

Waleczność krotoszynian i ogromne serce do gry docenili organizatorzy, którzy kontuzjowanemu Wojtkowi Wałęsiakowi wręczyli koszulkę z autografem reprezentanta Polski - Bartosza Kurka. Z kolei Tomasz Kurek został najlepszym zawodnikiem "Magdalenki". Dość spora reprezentacja z Krotoszyna nieco zaskoczyła organizatorów, bowiem zabrakło dwóch srebrnych medali. Jednak, jak przystało na imprezę tej rangi, wszystko odbyło się w duchu fair play. Warta przyjechała w nieco okrojonym składzie i poprosiła przedstawicieli organizatorów o przekazanie pozostałych złotych krążków zawodnikom z Krotoszyna, którzy tę  dwudniową rywalizację okupili bólem i łzami. Medale z najcenniejszego kruszcu zawisły na piersiach Wojtka Wałęsiaka oraz trenera Łukasza Wałęsiaka.

 

LSO z krotoszyńskiej "Magdalenki" po raz drugi wywalczyła tytuł wicemistrzowski. Podczas pierwszej edycji w 2019 roku, w finale lepsza okazała się drużyna z Leżajska. 

 

Przeczytaj także:

Ministranci z krotoszyńskiej "Magdalenki" wicemistrzami Polski!

 

Wówczas, podobnie jak dziś, zespół ministrantów z parafii pw. św. Marii Magdaleny poprowadził Łukasz Wałęsiak, a inicjatorem uczestnictwa w tych zmaganiach był ks. Łukasz Urban, który kilka tygodni temu został mianowany wikariuszem parafii Wniebowzięcia NMP w Kaliszu. W drodze powrotnej z Niepokalanowa, świeżo upieczeni wicemistrzowie Polski, postanowili zrobić mu niespodziankę i pochwalić się swoim kolejnym sukcesem. Odwiedzili więc byłego wikariusza "Magdalenki", by podziękować mu za doping i duchowe wsparcie, którego doświadczali podczas przygotowań i całego tegorocznego turnieju. A cała wyprawa na III Mistrzostwa w Siatkówce LSO zorganizowane przez oo. Franciszkanów w Niepokalanowie była możliwa dzięki ogromnemu zaangażowaniu i pomocy obecnego wikariusza "Magdalenki" ks. Łukasza Luźnego oraz proboszcza parafii ks. Andrzeja Szymankiewicza.

 

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza (rocznik 1999 i młodsi) - Niepokalanów 2021:

1. Parafia Wniebowzięcia N.M.P. w Warcie (diecezja włocławska)

2. Parafia św. Marii Magdaleny w Krotoszynie (diecezja kaliska)

3. Leżajsk Parafia pw. Zwiastowania NMP OO. Bernardynów w Leżajsku (archidiecezja przemyska)

4. Parafia Krzyża Świętego w Tychach-Czułowie (archidiecezja katowicka)

5. Parafia pw. Matki Bożej Pięknej Miłości w Proszówkach (diecezja tarnowska)

6. Parafia Matki Bożej przy Żłóbku w Kobylinie (diecezja kaliska)

 

Skład wicemistrzów Polski z parafii pw. św. Marii Magdaleny w Krotoszynie: Wojtek Wałęsiak, Patryk Wałęsiak, Tomasz Kurek,  Dawid Król, Tobiasz Florczyk, Kacper Stegienta, Krystian Figlak, Maciej Szczurek, Adrian Klonowski, Mateusz Skrzypczak, Patryk Figlak. Trener: Łukasz Wałęsiak, opiekun: ks. Łukasz Luźny.

(raf)
- Fotorelacja -

Czytaj również

MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
ELTRONIK - CANAL+
CONDITOR UBEZPIECZENIA KROTOSZYN
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B