iKrotoszyn.pl reklamy
Siatkówka

Ministranci z krotoszyńskiej "Magdalenki" wicemistrzami Polski!

2019-03-25 07:03:00
W miniony weekend w Leżajsku odbyły się Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Siatkówce. Znakomicie spisali się w nich ministranci z parafii pw. św. Marii Magdaleny w Krotoszynie, którzy po emocjonujących pojedynkach uplasowali się ostatecznie na drugim miejscu.

Krotoszynianie nie mieli łatwo już od samego początku, bowiem już w fazie grupowej trafili na faworytów i zwycięzców z ubiegłego roku, zespół z Leżajska. Podopieczni Łukasza Wałęsiaka i księdza Łukasza Urbana przeszli jednak przez tę fazę rozgrywek wyśmienicie, ulegając jedynie gospodarzom.

 

W półfinale siatkarze z "Magdalenki" spotkali się z silną ekipą Warty. Po zaciętej walce zakończonej w tie breaku, lepsi okazali się krotoszynianie, zapewniając sobie miejsce w finale. Tam czekała już na nich ekipa z Leżajska.

Finał obfitował w wiele ciekawych akcji. Nie brakowało emocji i walki o każdą piłkę. Tym razem lepsi okazali się obrońcy tytułu wygrywając 3:1. Tym razem, bo mamy nadzieję, że wicemistrzowie Polski 2019 staną do walki także w przyszłym roku.

Wracając jednak do tegorocznego turnieju... Był to znakomity występ debiutującej w tych rozgrywkach drużyny z Krotoszyna. Warto dodać, że rozpoczęli ten mecz od zwycięstwa w pierwszym secie. Potem, być może przyszło zmęczenie, bowiem krotoszynianie mieli zdecydowanie mniej odpoczynku, niż ich przeciwnicy.

 

Jedną z nagród, którą otrzymali wicemistrzowi Polski 2019 jest koszulka z podpisem kadrowicza Mariusza Wlazłego. - Jest to niesamowity sukces naszych chłopaków. Jechaliśmy z cichą nadzieją, bo to jest sport. Ale to przerosło oczekiwania. Nasi zawodnicy pokazali się z jak najlepszej strony. Skupienie. Zdyscyplinowanie. Wola walki. Ale i poczucie humoru i koleżeńska postawa. Jechać z nimi to była wielka przyjemność - skomentował tuż po zawodach ucieszony ks. Ł. Urban. - Mecze w grupie rozegrali na spokojnie. W półfinale trafiliśmy na zwycięzców grupy B. Zawodnicy z Warty grali mocno, ale do finałów my trafiliśmy - tłumaczy duchowny. - No i wielki finał pierwszych mistrzostw Polski LSO w Siatkówce. Przeciwnik, Leżajsk, grając u siebie miał dużą przewagę psychologiczną. Do tego doszła świadomość wygranego meczu z nami w grupie. Co jednak nie przełożyło się na grę. Mecz był niesamowicie wyrównany.

 

Po turnieju także zawodnicy z Krotoszyna pokusili się o krótki komentarz. - Myślałem że będzie ciężej. Jednak przeciwnik się otrząsnął. Przewaga wiekowa zespołu z Leżajska też miała znaczenie. Pozostałe sety były bardzo wyrównane. Drugie miejsce, to piękny rezultat i jestem przekonany, że Krotoszyn w siatkówce pokaże jeszcze nie jedno. Potencjał w młodychDziękuję wszystkim, którzy kibicowali. Zagraliśmy też dla was. Dziękujemy za modlitwę, okazane dowody wsparcia. Z ministranckim pozdrowieniem. Króluj nam Chryste - powiedział Maciej Szczurek.

 

Przy tej okazji zawodnicy i opiekunowie dziękują księdzu proboszczowi Andrzejowi Szymankiewiczowi za umożliwienie wyjazdu, a także Urzędowi Miejskiemu za dofinansowanie wyprawy.

 
Oto końcowa klasyfikacja turnieju:

1. Leżajsk
2. Krotoszyn
3. Tychy-Czułów
4. Warta
5. Gwizdów
6. Mońki
7. Miasteczko Śląskie
8. Zaczernie
9. Starogard Gdański
10. Ruda Śląska

 

Nagrody indywidualne dla zawodników z Krotoszyna:
Wojtek Wałęsiak - najlepszy rozgrywający
Jakub Ludwiczak - najlepszy libero
 
Skład "Magdalenki": 
Bartosz Kazowski
Mateusz Skrzypczak
Wiktor Kossmann
Jakub Chrobot
Dawid Adamczyk
Maciej Szczurek
Adrian Klonowski
Jakub Ludwiczak
Patryk Wałęsiak
Wojtek Wałęsiak
 
 Czytaj również

MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B