iKrotoszyn.pl reklamy
Krotoszyn

Mieszkanie za remont?

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Krotoszynie - czyli de facto gmina - posiada w swoich zasobach około 60 pustostanów. Jaki jest plan na ich zagospodarowanie?

Temat na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Krotoszynie poruszył radny Bartosz Kosiarski. Obecnie na lokale socjalne w gminie oczekuje około 60 osób. Zatem, w miarę szybkie wyremontowanie pustostanów i oddanie ich w użytkowanie, mogłoby w znaczący sposób rozwiązać ten problem. Kwestia jednak rozbija się o pieniądze. PGKiM  w najbliższym czasie w planie ma remont zaledwie trzech lokali.

Franciszek Marszalek, burmistrz Krotoszyna przedstawił radnym pomysł na rozwiązanie tego problemu, jakim jest mieszkanie za remont. - Osobom, które zgłaszają się do mnie sugerowałem, że taki program będzie uruchomiony i było wstępne zainteresowanie tych osób, by samemu wyremontować i  potem zamieszkać - tłumaczył włodarz. Wskazał także, że problem osób oczekujących na lokale socjalne będzie się pogłębiał i będzie ich coraz więcej, bowiem dzierżawy wszędzie idą w górę.

Szczegóły tego programu mają zostać przedstawione radnym najpóźniej w styczniu.

 

- Bardzo się cieszę, że burmistrz wspomniał o programie mieszkanie za remont - dodał na koniec sesji radny Mariusz Urbaniak. - Miał być wprowadzony już w 2020 roku - zakończył swoje wystąpienie.

 

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR KROTOSZYN
PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.