iKrotoszyn.pl reklamy
Ciekawostki

Mieszkańcowi Krotoszyna jest wstyd, że burmistrz zarabia tak marne pieniądze...

2021-03-12 12:03:00
- Dlaczego nagrody za ubiegły rok były takie niskie? Uważam, że był to bardzo trudny rok dla nas wszystkich, dodatkowo prowadzone były liczne inwestycje, które wymagały nadzoru - rozpoczyna swoją wypowiedź mieszkaniec Krotoszyna w rubryce "Zapytaj burmistrza" na stronie internetowej miasta.

- Inne gminy podniosły wynagrodzenia i motywowały swoich pracowników nagrodami. Pan zrezygnował z nagród i dodatkowo pozostawił bez zmian swoje uposażenie. Jest mi wstyd, że człowiek, który tyle robi dla swojego miasta nie zasługuje na godziwe wynagrodzenie - kontynuuje mieszkaniec. - Dlaczego Pan nadzorujący tak ważne inwestycje, rezygnuje z nagród, które bezapelacyjnie się Panu należą? Jako mieszkańcowi tego miasta jest mi po prostu wstyd, że Burmistrz zarabia tak marne pieniądze.

 

Na odpowiedź włodarza mieszkaniec musiał poczekać dwa tygodnie, bowiem po takim czasie została opublikowana we wspomnianej rubryce. Oto ona:

Szanowny Panie, wynagrodzenie burmistrza jest odgórnie określone rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 15 maja 2018 r. (obniżyło ono wynagrodzenie prezydentów, burmistrzów, wójtów o 20%), a w konsekwencji także uchwałą Rady Miejskiej z dnia 29 listopada 2018 r. Natomiast w kwestii nagród to przyznaję, że był to niestety bardzo trudny rok dla budżetu Miasta i Gminy Krotoszyn, co wpłynęło również na wysokość nagród dla pracowników.

 

(raf)Czytaj również

MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
CONDITOR UBEZPIECZENIA KROTOSZYN
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B
Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.