iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Mieczysław Pełko - dla dobra szpitala - rezygnuje z funkcji zastępcy dyrektora ds. medycznych

2022-06-08 09:02:05

Mieczysław Pełko złożył rezygnację z funkcji zastępcy dyrektora ds. medycznych szpitala w Krotoszynie. Powód? Dobro szpitala...


Przypomnijmy. 1 czerwca Zarząd Powiatu Krotoszyńskiego podjął decyzję o zwolnieniu funkcji dyrektora SPZOZ Krotoszynie Iwony Wiśniewskiej. Obecnie wykorzystuje ona zaległy urlop, ale formalnie dyrektorką jest jeszcze do 31 lipca.

 

Przeczytaj:

 

Dyrektor szpitala straciła posadę

 

 

W tym czasie część obowiązków pierwszego dyrektora przejął Mieczysław Pełko, obecny dyrektor ds. medycznych. Ten jednak złożył rezygnację.

- Ustawa, która weszła w życie mówi, że nowego p.o. dyrektora można powołać od momentu odwołania dyrektora - mówi Stanisław Szczotka, starosta krotoszyński. I tak się stało w tym przypadku. Jednak niespodziewanie M. Pełko złożył rezygnację. Co było powodem?

Ten znany krotoszyński lekarz wskazuje wyłącznie na jedną kwestię związaną z brakiem ordynatora oddziału anestezjologii i intensywnej terapii.

- Taką decyzję podjąłem dla dobra szpitala. W rozmowie z panią dyrektor Beatą Maj (dyr. ds. administracyjno-finansowych - przyp. red.) otrzymałem informację, że nowy ordynator, który chce przyjść do naszego szpitala  oświadczył, że obejmie to stanowisko, gdy ja zrezygnuję z funkcji dyrektora ds. medycznych. Mając na uwadze dobro szpitala, żeby mógł on funkcjonować i się rozwijać, a pacjenci mogli się tutaj leczyć, podjąłem taką decyzję. To jedyny powód - wyjaśnia M. Pełko.

 

Obecnie funkcję p.o. dyrektora pełni Beata Maj, dyr. ds. administracyjno-finansowych. Do czasu wyboru nowego szefa szpitala będzie także trzeba znaleźć jej zastępcę ds. medycznych.Czytaj również

MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B