iKrotoszyn.pl reklamy
Krotoszyn

„Miasto 44” w Przedwiośniu

2014-09-17 10:15:50
Zdjęcie: Archiwum
Od najbliższego piątku w krotoszyńskim kinie, będzie można obejrzeć premierowe seanse głośnego filmu Jana Komasy, opowiadającego historię miłości dwojga młodych ludzi wystawionej na próbę w chwili wybuchu Powstania Warszawskiego.

Jest to wysokobudżetowy film twórcy wielokrotnie nagrodzonego kinowego przeboju „Sala samobójców”. Zrealizowana z rozmachem uniwersalna opowieść o młodości, miłości, odwadze i poświęceniu, rozgrywająca się w czasie Powstania Warszawskiego, z efektami specjalnymi współpracownika Petera Jacksona i Christophera Nolana. „Miasto 44” to projekt filmowy o niespotykanym w Polsce rozmachu scenograficznym, kostiumowym i wizualnym. Za efekty specjalne odpowiada hollywoodzki specjalista Richard Bain, który wcześniej współpracował z takimi wizjonerami kina, jak Christopher Nolan, Peter Jackson oraz Terry Gilliam i ma w dorobku efekty do światowych hitów, między innymi: „Casino Royale”, „Incepcji”, „King Konga” i „Nędzników”. Zdjęcia do filmu trwały równo 63 dni - tyle, ile Powstanie Warszawskie. Przez plan przewinęło ponad 3 000 statystów. Budową imponujących dekoracji zajęło się 10 odrębnych ekip, które do zainscenizowania zniszczonego miasta użyły 5 000 ton gruzu. Obsada została wybrana w serii ogólnopolskich castingów, w których wzięło udział ponad 7 000 osób. Specjalny pokaz „Miasta 44” odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie, inaugurując oficjalne obchody 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. To pierwsze tej skali wydarzenie nie tylko w historii polskiej kinematografii, ale i na mapie Europy.

 

W obsadzie filmu zobaczymy całą plejadę młodych polskich aktorów w tym kilku debiutujących na wielkim ekranie: Józef Pawłowski, Zofia Wichłacz, Anna Próchniak, Antoni Królikowski, Maurycy Popiel, Filip Gurłacz, Michał Mikołajczak, Karolina Staniec, Jaśmina Polak, Tomasz Schuchardt, Michał Żurawski, Michał Meyer, Grzegorz Daukszewicz, Piotr Biedroń i inni.

 

 

 

Plan projekcji w Kinie 3D Przedwiośnie:

 

19 września (piątek)

godz. 20.30 - MIASTO 44 - Polska, dramat wojenny, 130' - PREMIERA

 

20 - 24 września (sobota - środa)

godz. 18.00 - MIASTO 44 - Polska, dramat wojenny, 130' - PREMIERA

godz. 20.30 - MIASTO 44 - Polska, dramat wojenny, 130' - PREMIERA

 

25 września (czwartek)

godz. 18.00 - MIASTO 44 - Polska, dramat wojenny, 130' - PREMIERA

 

26 września - 1 października (piątek - środa)

godz. 18.00 - MIASTO 44 - Polska, dramat wojenny, 130' - PREMIERA

godz. 20.30 - MIASTO 44 - Polska, dramat wojenny, 130' - PREMIERACzytaj również

MALINOWY ZAKĄTEK
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B