iKrotoszyn.pl reklamy
Wydarzenia

Męska siatkówka w Krotoszynie powraca!

Kilka tygodni temu rozpoczęły się w Krotoszynie przygotowania do startu w III lidze piłki siatkowej mężczyzn. Seniorzy trenują pod okiem Tobiasza Kubickiego, który zrezygnował z roli zawodnika, by pomóc swoim kolegom i poprowadzić zespół właśnie jako trener.

Wszystko zaczęło się od wielkiego siatkarskiego święta w Krotoszynie - Turnieju Wspomnień UKS Piast Krotoszyn/SP7, a dokładnie od poturniejowego grzybka, na którym zawodnicy wpadli na pomysł, żeby utworzyć drużynę i kontynuować swoją przygodę z siatkówką. Wszystko udało się dzięki sponsorom, a w szczególności: ROsmosis-Wawrzyniak i Hotel Restauracja Wawrzyniak, a także Deteem oraz Miasto i Gmina Krotoszyn. Natomiast redakcja iKrotoszyn.pl postanowiła wspomóc drużynę zostając jej patronem medialnym.

 

 

- Na wstępie chciałbym podziękować sponsorom oraz władzom miasta, ponieważ ich wsparcie jest kluczowe dla klubu. Nasza drużyna składa się z młodych, perspektywicznych i głodnych gry zawodników, co nie koliduje jednak z niemałym doświadczeniem większości z nich. Niemal każdy z zawodników ma na swoim koncie wiele medali Mistrzostw Wielkopolski lub Mistrzostw Polski zdobytych na młodzieżowych parkietach. Tak jak powiedziałem chłopakom na pierwszym treningu - budujemy klub siatkarski z prawdziwego zdarzenia - mówi Tobiasz Kubicki, trener siatkarskiego zespołu seniorów krotoszyńskiej Astry.

- Zbliżający się sezon 2023/24 będzie dla nas przede wszystkim okazją do zyskania doświadczenia w dorosłej siatkówce. O awansie na ten moment nie myślimy, a co będzie później, czas pokaże. Dla mnie prywatnie jest to przełomowy moment w życiu; powrót do pasji, na którą poświęciłem prawie pół życia, w dodatku jako trener, co od zawsze było moim marzeniem. Chciałbym również podziękować wszystkim zawodnikom za profesjonalne podejście oraz pełne zaangażowanie na treningach. Korzystając z okazji chciałbym wszystkich zaprosić na pierwszy mecz sezonu, który odbędzie się 23 września o godz. 17:00 na hali CSiR przy ulicy Młyńskiej w Krotoszynie - zachęca T. Kubicki.

 

 

Poza zespołem seniorów do rozgrywek przystąpi także drużyna juniorów prowadzona przez Grzegorza Wiertlewskiego. Ten pomysł jednak w głowach młodych siatkarzy zrodził się już dużo wcześniej.

- W sezonie 2023/2024 zostaną zgłoszone do rozgrywek organizowanych przez Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej w Poznaniu dwa zespoły: juniorzy i młodziczki, składające się z wychowanków miejscowych UKS-ów i szkół. Ponadto w rozgrywkach będą również uczestniczyły kadetki. Wystartują one w Pucharze Południowej Wielkopolski - wyjaśnia Grzegorz Wiertlewski, trener siatkarskich drużyn juniorów, kadetek i młodziczek.

Jestem bardzo zadowolony, że udało się w tym roku zgłosić przez Krotoszyński Klub Sportowy Astra Krotoszyn, aż cztery drużyny w różnych kategoriach wiekowych, zarówno wśród chłopców, jak i dziewczyn. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie współpraca z lokalnymi klubami, UKS-ami, które wykonują niesamowitą pracę z najmłodszymi adeptami siatkówki. Duża zasługa w tym również samych zawodników, którzy są na tyle zdeterminowani, że szukali nawet sponsorów na własną rękę. Mam nadzieję, że osoby interesujące się siatkówką znajdą w tym roku odrobinę czasu i trafią na trybuny by kibicować naszym drużynom - dodaje G. Wiertlewski.

Zachęcamy do odwiedzenia profilu drużyny seniorów na Facebooku oraz na Instagramiegdzie znajdują się najświeższe informacje o zespole. Oczywiście również na naszych łamach będą pojawiały się cyklicznie wiadomości na temat występów krotoszyńskich siatkarzy.

 

Sponsorów, którzy zainteresowani są współpracą z drużynami prosimy o kontakt z:

  • Grzegorz Wiertlewski, tel. 608 353 623, e-mail: wiertleg@interia.pl
  • Tobiasz Kubicki, tel. 510 661 178, e-mail: tobiasz.kubicki@onet.pl

 

 

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.