iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Płytki ceramiczne CERAMEX
Szkółka roślin ozdobnych Bielawni
Reklama - OSK AS Maria Maśniak


Informator rolniczy - dla rolnika

Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura Informator rynku pracy
Mapa - Pojemniki na plastikowe nakrętki MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Wydarzenia

Maratonem uczcili beatyfikację!

2021-09-13 07:49:33

Zdjęcie: G. Pierzchała
Niedzielę, 12 września, dzień beatyfikacji ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Czackiej, koźmińscy miłośnicy biegania uczcili w specjalny sposób. W biegowej pielgrzymce z Koźmina na Świętą Górę w Gostyniu pokonali trasę maratonu - 42 kilometry.

W pielgrzymce uczestniczyli biegacze z Koźmina i towarzyszące im rodziny oraz pilotka rowerowa. Grupa dziewięciu biegaczy miała do pokonania 42 km. Trasa prowadziła drogami o małym natężeniu ruchu: Koźmin Wielkopolski, Psie Pole, Skałów, Wrotków, Serafinów, Kaczagórka, Borzęciczki, Pogorzałki, Wyrębin, Głoginin, Siedmiorogów, Zalesie, Strzelce Wielkie, Piaski, Gostyń.

Sztafeta wybiegła o godzinie 11.00 z koźmińskiego Rynku, a biegaczy pobłogosławił nowy proboszcz Borzęciczek, ks. Artur Kułton. Pielgrzymów przywitali gostyńscy księża o godzinie 16.05. O 17.00 uczestniczyli w mszy świętej, przedstawiając intencję pielgrzymkową - prośba o ustanie pandemii i podziękowanie za prymasa tysiąclecia, kardynała Stefana Wyszyńskiego. 

Po mszy pielgrzymi mogli zapoznać się z historią bazyliki świętogórskiej. - To była piękna inicjatywa organizatorów - powiedziała po biegu Joanna Szyszka-Stachowska. - Przyjacielską atmosferę podczas biegu i cel pielgrzymki oceniam bardzo wysoko. Już dziś mogę stwierdzić, że za rok jestem gotowa do pielgrzymki - dodała. - Było mega - za rok będę na pewno - stwierdził krótko i zdecydowanie Mirosław Zawada.

 

Pomysłodawcami i organizatorami pierwszej biegowej pielgrzymki byli koźminianie Grzegorz Pierzchała i Marcin Borowczyk. Ten pierwszy zaprawiony jest w organizacji pielgrzymek biegowych, bowiem od 20 lat uczestniczy w pielgrzymce na trasie Kobierno - Częstochowa. Marcin Borowczyk biega z pielgrzymami z Kobierna od trzech lat. Panowie postanowili zorganizować bieg długości maratonu już w roku ubiegłym. Niestety, panujący wszędzie koronawirus to uniemożliwił. Ten rok okazał się łaskawszy i pielgrzymka doszła do skutku.

 

Pielgrzymi pokonali łącznie dokładnie 202 kilometry. Każdy z nich miał w nogach około 25 kilometrów, a rekordzista 36.Fotorelacja


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

SOLARMAT TOMNICE
Kredyty Krotoszyn - Pośrednictwo kredytowe - Najfinanse Tomasz Gierko
iPomagamy - akcje charytatywne krotoszyn, zbiórki pieniędzy krotoszyn

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Wiadomości z przedszkoli i szkół z powiatu krotoszyńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Wiadomości kulturalne z KrotoszynaDni Karpia 2021