iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama - DRUTEX - OKNA

Reklama - Zakuwanie węży hydraulicznych - DRAGON

Reklama - Pralnia Laguna


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firmPARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Rynek Pracy powiatu krotoszyńskiego - oferty pracy oraz artykuły tematyczne
Bez względu od tego, gdzie mieszkasz i czym się zajmujesz, możesz wspierać naszą zakładkę ipomagamy aktywnie.

Autopromocja gazety internetowej ikrotoszyn.pl
Krotoszyn

Manipulacja w rolnictwie....

2020-02-21 07:52:38

W krotoszyńskim kinie odbyła się konferencja pn. "Manipulacja informacją - zagrożeniem dla polskiego rolnictwa".

- Chcemy to państwu uzmysłowić, że ubranie w słowa informacji, która mając na swoim celu jeden podstawowy element: uzyskanie wartości dodanej, wartości finansowej, dla tych, którzy tę informację przekazują, wprowadzając państwa w świadomy błąd. Bo to jest świadome wprowadzenie w błąd - mówił Sławomir Szyszka, prezes Rady Powiatowej Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Krotoszynie. - W 2013 r. wydawało mi się oczywiste, że zmiana ustawy i możliwość prowadzenia hodowli bydła mięsnego, w ogóle bydła w powiecie krotoszyńskim z dobrym skutkiem finansowym jest takie proste i oczywiste, że nie trzeba tego komentować. Niestety, głosowanie w czerwcu 2013 r. pozbawiło mnie złudzeń, że nie ten kto ma racje, tylko ten kto głośniej krzyczy, ale ten kto skutecznie wprowadzi drugą osobę w błąd, a co najgorsze zastraszy. Bo to ze strachu parlamentarzyści zmienili tę ustawę. Na szczęście Trybunał Konstytucyjny doprowadził do sytuacji, w której przywrócił normalność. W przestrzeni prawnej - tak, ale nie w przestrzeni finansowej naszych gospodarstw - mówił Sławomir Szyszka, prezes Rady Powiatowej WIR w Krotoszynie.

- Dzisiaj musimy zmagać się z grupami aktywistów, dziewczyn po 15-16 lat, np. ze Szwecji. Musimy zmagać się z osobami, którzy są studentami europeistyki. Te osoby, nam rolnikom próbują wmówić, jak mamy hodować, czy uprawiać ziemię - mówił Szczepan Wójcik z Fundacji "Polska Ziemia". - Często dziś jesteśmy oskarżani o gwałcenie krów, o mordowanie zwierząt, o ocieplanie klimatu, o topnienie lodowców i tak naprawdę, jako rolnicy jesteśmy obwiniani o wszystko. I tylko współpraca pomiędzy nami może przyczynić się do tego, że nie przegramy.

Głos zabrał także starosta krotoszyński. - Starostą jestem dzięki wyborcom. Dzięki wam natomiast jestem rolnikiem od urodzenia i tak umrę. Powinniśmy się wspierać, bo takie organizacje i w zasadzie te dzieci, które się wypowiadają, mają tak wpojone i nie wiedzą co mówią - tłumaczył Stanisław Szczotka.

Organizatorem spotkania była Rada Powiatowa Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Krotoszynie, a także Fundacja Polska Ziemia.

 

 

 

 

 Fotorelacja
Reklama - Żele Antybakterijne z dostawą do domu
Reklama - OSK AS Maria Maśniak


Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI Reklama - Agencja reklamowa Adam1


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
iKrotoszyn.pl reklamy
Sieć gazet internetowych - igazetyinternetowe.pl