iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Auta Kaczmarek - Wypożyczalnia - Sprzedaż samochodów
Reklama - IGLOO - KROTOSZYN CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJE

Adam 1 agencja reklamowa

TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS
PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Reklama - DUNYA DONER PRACA
Krotoszyn

Manipulacja w rolnictwie....

2020-02-21 07:52:38

W krotoszyńskim kinie odbyła się konferencja pn. "Manipulacja informacją - zagrożeniem dla polskiego rolnictwa".

- Chcemy to państwu uzmysłowić, że ubranie w słowa informacji, która mając na swoim celu jeden podstawowy element: uzyskanie wartości dodanej, wartości finansowej, dla tych, którzy tę informację przekazują, wprowadzając państwa w świadomy błąd. Bo to jest świadome wprowadzenie w błąd - mówił Sławomir Szyszka, prezes Rady Powiatowej Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Krotoszynie. - W 2013 r. wydawało mi się oczywiste, że zmiana ustawy i możliwość prowadzenia hodowli bydła mięsnego, w ogóle bydła w powiecie krotoszyńskim z dobrym skutkiem finansowym jest takie proste i oczywiste, że nie trzeba tego komentować. Niestety, głosowanie w czerwcu 2013 r. pozbawiło mnie złudzeń, że nie ten kto ma racje, tylko ten kto głośniej krzyczy, ale ten kto skutecznie wprowadzi drugą osobę w błąd, a co najgorsze zastraszy. Bo to ze strachu parlamentarzyści zmienili tę ustawę. Na szczęście Trybunał Konstytucyjny doprowadził do sytuacji, w której przywrócił normalność. W przestrzeni prawnej - tak, ale nie w przestrzeni finansowej naszych gospodarstw - mówił Sławomir Szyszka, prezes Rady Powiatowej WIR w Krotoszynie.

- Dzisiaj musimy zmagać się z grupami aktywistów, dziewczyn po 15-16 lat, np. ze Szwecji. Musimy zmagać się z osobami, którzy są studentami europeistyki. Te osoby, nam rolnikom próbują wmówić, jak mamy hodować, czy uprawiać ziemię - mówił Szczepan Wójcik z Fundacji "Polska Ziemia". - Często dziś jesteśmy oskarżani o gwałcenie krów, o mordowanie zwierząt, o ocieplanie klimatu, o topnienie lodowców i tak naprawdę, jako rolnicy jesteśmy obwiniani o wszystko. I tylko współpraca pomiędzy nami może przyczynić się do tego, że nie przegramy.

Głos zabrał także starosta krotoszyński. - Starostą jestem dzięki wyborcom. Dzięki wam natomiast jestem rolnikiem od urodzenia i tak umrę. Powinniśmy się wspierać, bo takie organizacje i w zasadzie te dzieci, które się wypowiadają, mają tak wpojone i nie wiedzą co mówią - tłumaczył Stanisław Szczotka.

Organizatorem spotkania była Rada Powiatowa Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Krotoszynie, a także Fundacja Polska Ziemia.

 

 

 

 

 Fotorelacja

Reklama - OSK AS Maria Maśniak
Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy

Przeprowadzki Krotoszyn - transport towarów

Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Pralnia Laguna Krotoszyn

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
Reklama - STALMACH - Pokrycia Dachowe
iKrotoszyn.pl reklamy
Sieć gazet internetowych - igazetyinternetowe.pl