iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Małe dziecko straciło przytomność w mieszkaniu. Czad znów zaatakował!

Kolejny przypadek emisji tlenku węgla, czyli tzw. czadu w budynku mieszkalnym. Tym razem poszkodowane zostało małe dziecko, które podczas kąpieli straciło przytomność. Na szczęście reakcja członków rodziny i sprawne działanie służb ratunkowych doprowadziło do uniknięcia tragicznego finału.

- We wtorek 9 stycznia 2024 roku o godzinie 19:40 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z mieszkań w Koźminie Wielkopolskim mogło dojść do zatrucia tlenkiem węgla. Do zdarzenia skierowany został jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz jeden zastęp z jednostki OSP Koźmin Wielkopolski. Na miejscu był również Zespół Ratownictwa Medycznego, który sprawował opiekę nad poszkodowanym dzieckiem - relacjonuje st. kpt. Tomasz Patryas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia strażacy zabezpieczeni w sprzęt izolujący drogi oddechowe i wyposażeni w urządzenia pomiarowe udali się do mieszkania w celu określenia strefy zagrożenia. Urządzenia pomiarowe w łazience, w której był zainstalowany gazowy podgrzewacz do wody tzw. junkers potwierdziło obecność tlenku węgla. Strażacy przewietrzyli pomieszczenia i odłączyli urządzenie gazowe następnie sprawdzili po raz kolejny wszystkie pomieszczenia sprzętem pomiarowym, który potwierdził likwidację zagrożenia.  

 

- Opisana interwencja jednostek ochrony przeciwpożarowej to kolejny dowód na to, że warto zadbać o własne bezpieczeństwo poprzez zainstalowanie czujnika tlenku węgla. To niewielkie urządzenie ratuje ludzkie życie!  Zadbaj o siebie i bliskich! Trwa kampania „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”. Przypominamy, że tlenek węgla potocznie zwany czadem jest bezwonny, bezbarwny, nie posiada smaku - dlatego nazywany jest cichym zabójcą. Przypominamy również o okresowych przeglądach przewodów kominowych i wentylacyjnych - apelują strażacy.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.