iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

SEKOL TARTAK
Reklama - OSK AS Maria Maśniak


Informator rolniczy - dla rolnika

Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura Informator rynku pracy
Mapa - Pojemniki na plastikowe nakrętki
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Krotoszyn

Malaga, Tiki Taki... leżaki i alpaki, obsrane ławki w parku i tzw. pierdoły

2021-04-30 12:04:00

Zdjęcie: Zagroda w Raszkowie
Od czego by tu zacząć... W skrócie - jest plan, by w krotoszyńskim parku miejskim można było poleżeć, a przy okazji rzucić okiem na przechodzące obok alpaki.

Plan taki ma burmistrz Krotoszyna, o czym dowiedzieli się radni na ostatniej sesji Rady Miejskiej. A wszystko działo się w punkcie obrad dotyczącym zmian w budżecie. Uchwałę większością głosów przegłosowali radni.

 

Alpaki i owce afgańskie

Wśród wskazanych zadań do realizacji było m.in. wykonanie dokumentacji zagrody dla alpak w Parku im. Wojska Polskiego w Krotoszynie. Na ten cel wygospodarowano 30 tys. zł. - Jeśli ktoś z państwa był z dziećmi, wnukami w Raszkowie, to ja nic nie muszę tłumaczyć. Cieszy się to tam ogromną popularnością - zagroda alpak i owiec afgańskich. Są tam tłumy dzieciaków. Myślę, że u nas będzie podobnie, bo przykład woliery, jak jest ładna pogoda, to jest zawsze kupa dzieciaków z rodzicami - zachwalał Grzegorz Galicki, skarbnik miejski.

Kolejne środki, które rządzącym gminą udało się wysupłać, przeznaczone są na zakup leżaków do tegoż parku. To kolejnych 30 tys. zł. Przy okazji zaplanowano także wykonanie ścieżek. A to koszt 120 tys. zł. Warto dodać, że wszystkie te działania podejmowane są w strefie ochrony konserwatorskiej.

 

Tak zwane pierdoły

Niektórych radnych te propozycje "zwaliły z nóg".Kto jest inicjatorem tych pomysłów? Czy to pana burmistrza tak nachodzi - zrobimy zagrodę dla alpak? Kto na to wpada? - pytał z uśmiechem Mariusz Urbaniak.

Również radna Sławomira Kalak zgłosiła swoje zastrzeżenia. - Szczerze mówiąc alpaki w parku nie są dziś nikomu potrzebne. Takie rzeczy możemy robić, jak nie będziemy mieli co robić z pieniędzmi. A te rzeczy określiła krótko - tzw. pierdoły.

 

Obsrane ławki w parku

W sukurs swoim kolegom z samorządu przyszedł także radny Bartosz Kosiarski. - W momencie jakim jesteśmy, wydawanie pieniędzy na poprawę wizerunku, na zakup leżaków... jakie to mają być leżaki? Rozkładane, których za chwilę nie będzie czy na stałe zamontowane? I co nam z tego, jeśli będziemy mieć te fajne leżaki, a jeśli my nie możemy dopilnować porządku, służb w parku, aż trudno użyć innego określenia, żeby tak obsrane ławki były? To, gdzie ci mieszkańcy mają leżeć? To jak oni będą wyglądać? Jaki to ma sens?

 

To nie są pierdoły...

Te słowa nie mogły oczywiście przejść bez echa. - Pojawiają się zdania niektórych radnych, że przed wyborami burmistrz robi sobie kampanię wyborczą, po wyborach prowadzi jakieś duże inwestycje, a potrzebne są małe. Proponuje małe, to dlaczego nie są duże? Zawsze coś jest przewrotnie w drugą stronę - odpowiedział burmistrz Franciszek Marszałek. - Nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że te rzeczy zaproponowane, to są jakieś pierdoły - dodał.

 

Tam gdzie leżaki, nie ma drzew

- Dalsze uatrakcyjnianie parku jest naszym celem - kontynuował włodarz. - Co roku proponujemy i robimy coś w tym parku. W tym roku ścieżka, dwie nawierzchnie do wyboru, zakup leżaków. Tam, gdzie będą leżaki nie ma drzew. Mamy mieszkańców, którzy domagają się od burmistrza, by wydzielił strefy dla ptaków, a ograniczył strefy dla ludzi - wyjaśniał F. Marszałek. - Na bieżąco staramy się sprzątać, jeśli chodzi o zanieczyszczenia związane z życiem ptaków. Apeluję o porządek, żeby nie utożsamiać tego wyłącznie ze służbami, a pracą nad zmianą mentalności. Za to wszystko my płacimy. Nie śmiećmy. W parku jest wystarczająca ilość koszy.

 

Z cukierkami na leżaczku

Burmistrz stwierdził więc, że w gminie raz realizowane jest coś większego, raz coś mniejszego. W tym przypadku chodzi raczej o mniejsze. Przynajmniej na początek. A my załączamy zdjęcia z pobliskiego Raszkowa, gdzie zagroda z alpakami... fajna jest! Wkrótce będzie można więc i w Krotoszynie usiąść na leżaczku w parku, np. z paczką cukierków Malaga, Tiki Taki i popatrzeć, jak hasają alpaki, tudzież owce afgańskie. A kto wie? Może za rok burmistrz zaproponuje radnym coś większego? Słonia, żyrafę, a i w stawie znajdzie się przecież miejsce dla rodziny małych krokodylków...

Rafał FiglakFotorelacja

Conditor Ubezpieczenia Oddział Krotoszyn
IGLOO - KROTOSZYN CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJE

Bar u Żaby
Wiadomości z przedszkoli i szkół z powiatu krotoszyńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Wiadomości kulturalne z KrotoszynaiKrotoszyn.pl reklamy
Zamów reklamę kontaktując się z naszą lokalną Gazetą Internetową Zamów reklamę kontaktując się z naszą lokalną Gazetą Internetową