iKrotoszyn.pl reklamy
Wydarzenia

Lutynia po raz siódmy

W minioną niedzielę już po raz siódmy odbyła się Pielgrzymka Wiary i Światła do Sanktuarium Matki Bożej Miłościwej w Lutyni.

W pielgrzymce wzięło udział około 60 osób ze wspólnot „Lulasy” z Pleszewa i „Przemienienie” z Krotoszyna. Po mszy świętej, odprawionej przez proboszcza lutyńskiej świątyni, ks. Mariusza Dąbrowskiego, pielgrzymi udali się do pobliskiej szkoły, gdzie zostali pysznie ugoszczeni przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich Lutynia. Był to czas modlitwy, spotkania i wspólnych rozmów, a osoby przybyłe zgodnie twierdzą, że za rok z pewnością tu wrócą.

Ruch "Wiara i Światło" powstał z wiary, że każda z osób upośledzonych umysłowo jest w pełni osobą, z wszystkimi prawami istoty ludzkiej: przede wszystkim z prawem bycia kochaną, uznawaną i poważaną ze względu na samą siebie i w wyborach, które podejmuje. "Wiara i Światło" jest także przekonana, że każda osoba, w pełni sprawna czy upośledzona jest jednakowo kochana przez Boga, że Jezus mieszka w każdej z nich. "Wiara i Światło" wierzy, że każda osoba, nawet najbardziej upośledzona jest powołana by pogłębiać swe życie w Jezusie w swoim Kościele. Jest powołana by stać się źródłem łaski i pokoju w świecie.Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.