iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Auta Kaczmarek - Wypożyczalnia - Sprzedaż samochodów
Reklama - IGLOO - KROTOSZYN CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJE

Adam 1 agencja reklamowa

TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS
PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Reklama - DUNYA DONER PRACA
Wybory

Łukasz Mikołajczyk: „Zawsze z ludźmi i dla ludzi!”

2019-10-04 08:10:00

Łukasz Mikołajczyk, aktywny senator RP, doświadczony samorządowiec, dyplomowany nauczyciel, wykładowca akademicki i szkoleniowiec. Znany bardzo dobrze mieszkańcom powiatu krotoszyńskiego. Niektórzy twierdzą, że bywa tutaj częściej, niż w swoim rodzinnym mieście. W nadchodzących wyborach parlamentarnych będzie ubiegał się o reelekcję.

Łukasz Mikołajczyk pierwsze doświadczenia polityczne zbierał w lokalnym samorządzie. W 2010 roku został radnym Powiatu Ostrowskiego. Wówczas zostało mu powierzone bardzo ważne stanowisko przewodniczący Komisji Rewizyjnej. W tej samej kadencji był także członkiem Komisji Budżetu, Finansów i Mienia Powiatu. W kolejnej został już wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Ostrowskiego. A startując cztery lata temu w wyborach do Senatu RP w okręgu nr 95, uzyskał poparcie 46 949 osób zostając Senatorem RP.

 

 

„W polityce liczy się

skuteczność i dyspozycyjność”

 

- Był to dla mnie wielki zaszczyt, ale i ogromne wyzwanie. Przez ostatnie cztery lata starałem się pracować w taki sposób, by sprostać temu zobowiązaniu – mówi senator Łukasz Mikołajczyk, który dał się poznać, jako parlamentarzysta, który łączy, a nie dzieli, dla którego lokalne problemy są bardzo ważne. - Każdego dnia staram się służyć mieszkańcom i solidnie dla nich pracować. W polityce liczy się skuteczność i dyspozycyjność. Cieszą mnie efekty podejmowanych przeze mnie działań – dodaje. A tych przez ostatnie cztery lata było naprawdę wiele, począwszy od wsparcia lokalnych imprez, festynów, poprzez pomoc w pozyskaniu środków na infrastrukturę drogową, sprzęt i wozy dla straży pożarnej i policji, wyposażenie szkół i stworzenie bazy sportowej, aż po realizację zadań z zakresu służby zdrowia i renowacji zabytków.

 

 

„Aktywny na rzecz pracy

swojego regionu”

 

Poparciem wspomnianych skutecznych działań jest rekomendacja, której przed tegorocznymi wyborami parlamentarnymi obecnemu parlamentarzyście udzielił działacz Polskiego Stronnictwa Ludowego i zarazem przewodniczący Rady Powiatu Ostrowskiego - Piotr Walkowski.Także w samych superlatywach o kandydaturze Łukasza Mikołajczyka wypowiada się Stanisław Karczewski, marszałek Senatu RP. – Jest świetnym senatorem niezwykle pracowitym i bardzo odważnym politykiem. To prawdziwa charakterystyka pana senatora, bardzo aktywnego i pracującego na rzecz swojego regionu, swojego miasta. Jest sprawdzonym, młodym, ale już doświadczonym politykiem i jest gwarantem dyskusji na wysokim poziomie kultury politycznej. Bez pana senatora byłoby nam trudno w Senacie – mówił S. Karczewski, podczas wizyty w naszym regionie. Z kolei kilka dni temu Krotoszyn odwiedziła Maria Koc, wicemarszałek wyższej izby parlamentu. W swoim wystąpieniu także nie szczędziła pochwał Ł. Mikołajczykowi. - Jest znakomitym senatorem, tylko pogratulować mieszkańcom tego okręgu, że mają takiego reprezentanta w Senacie. Warto oddać na niego głos – zachwalała kandydata Prawa i Sprawiedliwości.

 

 

Tak było na początku...

 

Zaraz po objęciu mandatu senatora cztery lata temu, Łukasz Mikołajczyk zajął się sprawami lokalnej społeczności w całym okręgu wyborczym. W Krotoszynie pierwszą głośną inicjatywą parlamentarzysty były zabiegi o zamontowanie świateł pulsacyjnych na bardzo ruchliwej i niebezpiecznej ulicy Ostrowskiej. Inicjatywa została zakończona sukcesem, dzięki czemu na tej drodze krajowej poprawiło się bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

Senator był także inicjatorem (o czym z pewnością wie wielu krotoszynian) przyjazdu do miasta, w 2018 roku Naukobusu z Centrum Nauki Kopernik, a w sierpniu tego roku Planetobusu. Te dwa wydarzenia zgromadziły tłumy dzieci i młodzieży, a także osób dorosłych, które chciały spojrzeć na prawa nauki i fizyki w nieco inny sposób.

Nie sposób też pominąć programu Fundusz Dróg Samorządowych i pieniędzy, które w ramach niego spłynęły do naszego regionu, a o które zabiegał parlamentarzysta.

 

 

„Bardzo dobrze czuję się

w Krotoszynie”

 

Senator Łukasz Mikołajczyk mocno zaangażował się w pomoc krotoszyńskim nauczycielom, którzy przez kilka lat mieli źle naliczane godziny ponadwymiarowe i w związku z tym nie otrzymywali należnych im pieniędzy. Sprawa ostatecznie trafiła do sądu. – Mama nadzieję, i jestem wręcz pewien, że wszystko zakończy się po myśli nauczycieli, bo to jest sprawa kuriozalna – wielokrotnie podkreślał senator.

Ł. Mikołajczyk przez ostatnie cztery lata nie stronił od spotkań i wizyt w powiecie krotoszyńskim. Był najczęściej bywającym na tym terenie parlamentarzystą, którego można spotkać na uroczystościach szkolnych, sportowych, kulturalnych i oczywiście samorządowych i państwowych. Spotykał się z mieszkańcami podczas spacerów, gdzie wsłuchiwał się w głos lokalnej społeczności. Jego biuro mieszczące się przy ul. Rawickiej w Krotoszynie było zawsze otwarte dla mieszkańców, a podczas cyklicznych dyżurów, w których brali udział jego asystenci, a także prawnicy udzielono dziesiątki porad i zaoferowano pomoc w rozwiązaniu setek ważnych spraw. – Bardzo dobrze czuję się w Krotoszynie i całym powiecie. Zawsze byłem tutaj bardzo miło przyjmowany. Dlatego z przyjemnością odpowiadam na każde zaproszenie od mieszkańców, by porozmawiać czy wziąć udział w uroczystościach. Oczywiście na tyle, na ile pozwalają mi obowiązki parlamentarzysty.

Senator odbył także wiele spotkań i konferencji prasowych, podczas których informował lokalnych dziennikarzy o swoich działaniach.

 

 

„Przyświeca mi troska

o dobro dzieci”

 

Z racji tego, że Łukasz Mikołajczyk z wykształcenia i zamiłowania jest nauczycielem, to nieobca i wciąż ważna jest dla niego edukacja i wychowanie dzieci i młodzieży. Stąd przewodniczenie ważnemu Senackiemu Zespołowi ds. Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży w Świecie Wirtualnym. – Każdego dnia przyświeca mi troska o dobro dzieci. Nie pozwolę, aby jakiemukolwiek dziecku działa się krzywda. A takie zagrożenie niesie za sobą Internet – mówi senator.

Odnosząc się do edukacji Łukasz Mikołajczyk zwraca uwagę na potrzebę wspierania szczególnie uzdolnionej młodzieży poprzez stwarzanie możliwości dalszej edukacji na wybranych uczelniach. – Młodzi ludzie muszą mieć godne warunki do nauki, pracy, perspektywy rozwoju i w przyszłości gwarancję spokojnego zakładania rodzin, bez trosk o mieszkaniec czy byt najbliższych.

Zdaniem senatora młodzież powinna uczyć się od seniorów. – Należy uważnie wsłuchiwać się w to, co mówią ludzie starsi, czynić ich partnerami rozmowy, a nie spychać na margines z racji wieku czy fizycznych przypadłości z nim związanych.

 

 

Funkcje w Senacie RP

 

 • Sekretarz Senatu IX kadencji
 • Parlamentarny Zespół Wspierania Inicjatyw Obywatelskich i Kontaktów z Organizacjami Pozarządowymi
 • Parlamentarny Zespół ds. zbadania przyczyn katastrofy TU-154 M
 • Komisja Nauki, Edukacji i Sportu
 • Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji - zastępca przewodniczącego
 • Senacki Zespół Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży w Świecie Wirtualnym - przewodniczący
 • Senacki Zespół ds. Ochrony Konsumentów
 • Senacki Zespół ds. Wychowania Młodego Pokolenia
 • Senacki Zespół Promocji Edukacji Obronnej
 • Senacki Zespół Przyjaciół Warmii i Mazur
 • Senacki Zespół Strażaków
 • Senacka Grupa Polsko-Meksykańska - przewodniczący
 • Grupa Przyjaźni Bułgarsko-Polskiej

 

 

Kim jest

Łukasz Mikołajczyk?

 

Urodził się 12 sierpnia 1977 r. w Ostrowie Wielkopolskim. W 2000 r. uzyskał licencjat z informatyki na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie, a tytuł magistra z tego samego kierunku w 2003 r. na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Opolskiej. W 2002 r. ukończył studia podyplomowe z zakresu matematyki na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie, w 2006 r. public relations i zarządzania kryzysowego na Wydziale Finansów i Bankowości Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, a w 2014 r. z zakresu resocjalizacji i socjoterapii na Wydziale Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Gnieźnieńskiej Milenium.

W 1999 r. rozpoczął pracę jako nauczyciel matematyki i informatyki w szkołach w Ostrowie Wielkopolskim: IV Liceum Ogólnokształcącym (1999–2007), Szkole Podstawowej nr 3 (1999–2000), Gimnazjum nr 2 (2000–02), Policealnej Szkole Detektywów i Pracowników Ochrony (2001–02), Publicznym Gimnazjum Spółdzielni Oświatowej (2002–07) oraz w Liceum Ogólnokształcącym Spółdzielni Oświatowej (2002–07). W latach 1999–2002 uczył w szkole podstawowej w Radłowie, a w od 2002 do 2007 r. – w Policealnej Szkole Biznesu w Poznaniu, filii w Ostrowie Wielkopolskim. W okresie 2007–15 zajmował stanowisko dyrektora szkoły podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim.

Sprawował mandat radnego Rady Powiatu Ostrowskiego w latach 2010 – 2015.

Jest twórcą Stowarzyszenia „Ludzie dla ludzi”, działającego na rzecz szeroko pojętej edukacji, nauki i kultury, w latach 2012–2015 pełnił funkcję członka jego zarządu. Ma uprawnienia egzaminatora Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych i certyfikat lidera programu Intel „Nauczanie ku przyszłości”.

Jest żonaty i ma dwie córki.

Należy do Prawa i Sprawiedliwości.

 

Proszę o Twój głos!

Łukasz Mikołajczyk 

Wybory do Senatu - pozycja nr 2

 
Fotorelacja


Źródło: Materiał wyborczy KW Prawo i SprawiedliwośćReklama - OSK AS Maria Maśniak
Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy

Przeprowadzki Krotoszyn - transport towarów

Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Pralnia Laguna Krotoszyn

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
Reklama - STALMACH - Pokrycia Dachowe
iKrotoszyn.pl reklamy
Sieć gazet internetowych - igazetyinternetowe.pl