iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT

Reklama - CATERING DLA ZDROWIA - DIETA PUDEŁKOWA

AUTOPROMOCJA - Najświeższe informacje z krotoszyńskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Krotoszynie.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Krotoszynie.


Belka informacyjna na temat sportu na iKrotoszyn.plPARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Z policji

Łódka się przewróciła, a nietrzeźwi krotoszynianie wpadli do wody. Rozpoczęła się akcja ratunkowa...

2019-09-16 14:09:00

Zdjęcie: KPP Jarocin
Trzy promile sternika, łódka, woda i brak wyobraźni zakończyły się akcją ratunkową na zalewie w Roszkowie (gmina Jarocin). Mężczyzna, wraz ze swoim, również nietrzeźwym pasażerem, na środku akwenu wpadli do wody... Są mieszkańcami powiatu krotoszyńskiego.

Woda i alkohol to ogromne zagrożenie. Zapomnieli o tym panowie, którzy wsiedli do elektrycznie napędzanej łódki na zalewie w Roszkowie i popłynęli... z promilami. W pewnym momencie łódź zaczęła nabierać wody, przewróciła się, a mężczyźni znaleźli się w wodzie. Na pomoc ruszyli inni mężczyźni. Ich łódź również została przewrócona.

 

Ktoś zadzwonił po pomoc. Wezwanie trafiło do wszystkich służb ratunkowych. Na miejscu pojawili się strażacy, który pomogli mężczyznom wydostać się z wody, policjanci i ratownicy medyczni. Mężczyźni, po przebadaniu trafili do komendy w Jarocinie, gdzie wykonano z nimi pierwsze czynności.

W trakcie nich śledczy ustalili, że mężczyźni, którzy wpadli do wody, są mieszkańcami powiatu krotoszyńskiego. Będący sternikiem 34-latek i jego 30-letni pasażer, zanim postanowili popłynąć w rejs po zalewie, spożywali alkohol. Dużo alkoholu, gdyż przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że sternik ma w sobie trzy promile alkoholu, a jego kolega 1,9.

Ponieważ łódź napędzana była silnikiem elektrycznym 34-latek, za swój bezmyślny czyn, poniesie odpowiedzialność karną. Za sterowanie łodzią z takim napędem grozi mu taka sama kara, jak nietrzeźwemu kierowcy pojazdu mechanicznego, czyli do dwóch lat pozbawienia wolności.

 

 Fotorelacja


Źródło: KPP JarocinReklama - Biuro Rachunkowe Maison Polska

Reklama - OSK AS Maria Maśniak


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.iKrotoszyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikrotoszyn.pl