Porozumienie zawarło Miasto i Gmina Krotoszyn z gminami Zduny, Cieszków oraz Miastem i Gminą Milicz.
- Na mocy porozumienia międzygminnego od 1 stycznia br. na trasie Krotoszyn – Milicz funkcjonuje linia 12. Wszystkie kursy skorelowane są z połączeniami PKP na trasie Milicz - Wrocław – Milicz, a także z zajęciami lekcyjnymi w szkołach ponadpodstawowych w Miliczu i w Krotoszynie. Porozumienie jest kontynuacją tego, które obowiązywało od września do grudnia 2023 r. - informuje krotoszyński urząd. Warto jednak dodać o pewnych zmianach w rozkładzie jazdy (szczegóły poniżej).
Podczas spotkania przedstawiciele gmin zwrócili uwagę na potrzebę kontynuacji połączenia oferowanego przez Miejski Zakład Komunikacji w Krotoszynie na linii Krotoszyn - Milicz. Dyskutowano również na temat podjęcia działań w celu polepszenia w regionie dostępności do połączeń kolejowych.



































