iKrotoszyn.pl reklamy
Ważne sprawy

Likwidacja - do wynajęcia! Witryny sklepowe w centrum Krotoszyna straszą pustkami... Dlaczego?

Zrewitalizowana krotoszyńska starówka niby zachęca do spacerów. Co jednak centrum miasta ma do zaoferowania oprócz pięknego ratusza i nowej kostki brukowej?

Zamknięte sklepy i lokale usługowe znajdujące się w samym centrum stolicy powiatu krotoszyńskiego przestają już kogokolwiek dziwić...

Problem oczywiście nie dotyczy wyłącznie samego Krotoszyna i starówki, ale także innych miejscowości. Co więcej, mowa jest nie o jednej, jakiejś specyficznej, niszowej branży, a o wielu różnych, zupełnie ze sobą niezwiązanych. Na tej liście znajdują się sklepy odzieżowe, obuwnicze, gastronomiczne, a nawet kwiaciarnia... Tylko na samym krotoszyńskim Rynku i w jego bezpośredniej okolicy można naliczyć spokojnie ponad 20 pustych witryn sklepowych, które większość z nas pamięta, gdy były jeszcze wypełnione różnymi artykułami (zdjęcia poniżej). Dziś, w większości z nich szyby zasłonięte są papierem, tekturą... Tam, gdzie właściciel z tego zrezygnował, to wewnątrz można dostrzec pozostałości po tętniącym niegdyś życiem punkcie handlowym.

Trzeba też zwrócić uwagę na kolejny istotny fakt. Niestety, w miejscu zamkniętych punktów nie powstają nowe. Takiej sytuacji chyba nie doświadczyliśmy od bardzo dawna...

Gdzie szukać powodów? Wojna w Ukrainie? Inflacja? Rosnące koszty prowadzenia działalności gospodarczej, coraz wyższe opłaty? Mało przyjazne przedsiębiorcom lokalne prawo, podatki? A może problem tkwi nieco wyżej, w polityce naszego państwa? A może przyczyny są zupełnie inne? Zachęcamy do dyskusji.

- Fotorelacja -


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR KROTOSZYN
PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.