iKrotoszyn.pl reklamy
Krotoszyn

Licealiści z wizytą w komendzie

W ramach ogólnopolskiego programu „Dzień przedsiębiorczości” Komendę Powiatową Policji w Krotoszynie odwiedzili uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja. Jednodniowa praktyka przybliżyła młodzieży pracę policjantów, a przez to dała możliwość zweryfikowania wyobrażenia o tym zawodzie.

Podczas kilkugodzinnego pobytu w komendzie uczniowie mogli zapoznać się w praktyce z jej specyfiką oraz uzyskać informacje o wymaganym wykształceniu, umiejętnościach i predyspozycjach niezbędnych do wykonywania zawodu policjanta.

- Młodzież z Liceum Ogólnokształcącego w ramach „Dnia przedsiębiorczości” postanowiła odwiedzić Komendę  Powiatową Policji w Krotoszynie, aby dowiedzieć się, na czym polega praca policjanta. Uczniowie na samym wstępie dowiedzieli się, jakie obowiązują zasady wchodzenia na teren komendy. Następnie  podczas praktyki licealiści poznali pracę funkcjonariuszy z różnych wydziałów i stanowisk, między innymi dowiedzieli się na czym polega praca w Wydziale Kryminalnym, Wydziale Prewencji i Sztabie Policji - informują krotoszyńscy mundurowi.

O swojej pracy uczniom opowiedziała także policjantka pełniąca funkcje zastępcy oficera prasowego oraz profilaktyka. Omówiła także zasady rekrutacji do policji i zachęcała młodych ludzi do wstąpienia w nasze szeregi.

Uczniowie byli również zainteresowani jak wygląda policyjny areszt. - Zobaczyli jak wyglądają poszczególne pomieszczenia krotoszyńskiej komendy, w których wykonuje się czynności np.: z osobą zatrzymaną czy nietrzeźwym kierującym. Uczniowie byli zgodni, że wizyta w krotoszyńskiej komendzie była ciekawym doświadczeniem w ramach zajęć i pozwoliła bliżej poznać organizację pracy policjantów.

„Dzień Przedsiębiorczości” to projekt, podczas którego młodzi ludzie stojący przed trudnym wyborem zawodu, poprzez bezpośrednie zetkniecie się z poszczególnymi specjalizacjami mają możliwość określenia swoich preferencji zawodowych.Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.