iKrotoszyn.pl reklamy
Krotoszyn

Legionella zlikwidowana. Na Wodniku znów można pływać!

Dziś od godziny 14.00 znów będzie można korzystać z krytej pływalni Wodnik. Obiekt częściowo został zamknięty z uwagi na wykrycie bakterii Legionella w wodzie pod prysznicami.

Przypomnijmy. 8 listopada Centrum Sportu i Rekreacji Wodnik w Krotoszynie podało informację o wykryciu bakterii Legionella na krytej pływalni przy ul. Mahle. Bakterię wykryto w ciepłej wodzie pod prysznicem. Podjęto decyzję o zamknięciu pływalni, choć w próbkach pobranych z basenu sportowego i rekreacyjnego oraz z jacuzzi nie wykryto obecności bakterii. Z hotelu, kręgielni, siłowni, fitnessu i gabinetów masażu funkcjonujących w kompleksie pływalni można było przez ten czas korzystać bez zmian.

Sanepid zobowiązał zarządcę basenu do podjęcia działań naprawczych zmierzających do doprowadzenia jakości ciepłej wody użytkowej do wymaganych parametrów czystości mikrobiologicznej zgodnych z obowiązującymi wymaganiami. W celu zlikwidowania Legionelli, dyrekcja Wodnika podjęła więc decyzję o podgrzewaniu wody w instalacji do temperatury powyżej 65 stopni Celsjusza.

Dziś, CSiR Wodnik poinformowało, że kryta pływalnia zostaje ponownie otwarta.

 

Przeczytaj także:

Legionella na Wodniku. Sanepid informuje: osoby korzystające w ostatnim okresie z pływalni powinny obserwować swój organizm

 
Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.