iKrotoszyn.pl reklamy
Krotoszyn

Laureat nagrody Guliwera w bibliotece

2015-12-14 08:28:58
Zdjęcie: Łukasz Durczyński
W Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej im. Arkadego Fiedlera odbyło się spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem, znanym i lubianym pisarzem, autorem licznych opowiadań, powieści i wierszy dla dzieci oraz laureatem wielu nagród literackich.

Autor za książkę zatytułowaną „Co tam u Ciumków?” otrzymał nagrodę Guliwera w krainie Olbrzymów, przyznaną przez czasopismo „Guliwer” w 2005 roku. W swoim dorobku pisarskim ma około 20 książek m. in.: „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek”, „Tajemnica człowieka z blizną”, „Lalki Dorotki” i cztery części opowiadań „O Ciumkach”.

Na spotkanie przyjechał z ogromną, ciężką torbą, w której znajdowały się liczne „skarby” m. in.: „Wielki słownik polsko-angielski” i napisane przez niego książki. Pisarz przedstawił się dzieciom również jako tłumacz literatury anglojęzycznej i współautor wielu słowników angielsko-polskich i polsko-angielskich. Dzieci mogły wybierać wśród książek detektywistycznych, miłosnych, wojennych i podróżniczych. Decydowały o jakiej literaturze chcą rozmawiać pijąc herbatę lub kawę z autorem Ciumków.

Autor z przyjemnością odpowiadał również na liczne pytania uczestników. Uczestnikami tej interesującej imprezy byli uczniowie klas 3 i 4 ze Szkoły Podstawowej nr 4, 8 i 1 w Krotoszynie. W sumie na spotkanie przybyły 132 osoby. Dla wszystkich uczestników było to spotkanie pełne wrażeń, które niewątpliwie na długo pozostanie w naszej pamięci.

Marlena Nabzdyk
Czytaj również

MALINOWY ZAKĄTEK
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
ELTRONIK - CANAL+
CONDITOR UBEZPIECZENIA KROTOSZYN
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B