iKrotoszyn.pl reklamy
Samorząd

Kto będzie drugim zastępcą burmistrza Krotoszyna? To nazwisko może być dla wielu zaskoczeniem

Franciszek Marszałek, burmistrz Krotoszyna, zamierza powołać swojego drugiego zastępcę. Pierwszym - odpowiedzialnym za sprawy związane z gminną oświatą - jest Ryszard Czuszke.

Nic w tym dziwnego, że włodarz wpadł na taki pomysł, bowiem w przeszłości - co warto przypomnieć - taką funkcję pełniła śp. Joanna Król-Trąbka - zanim została radną Sejmiku Województwa Wielkopolskiego w 2018 r. Później, formalnie została dyrektorem Departamentu Inżynierii Miejskiej w Urzędzie Miejskim w Krotoszynie, ale i tak odpowiedzialna była za te same kwestie w samorządzie.

Po nagłej śmierci J. Król-Trąbki w kwietniu 2022 r., włodarz nie powołał nowego dyrektora wspomnianego departamentu, ani swojego drugiego zastępcy. Teraz jednak ma się to zmienić, choć burmistrz nie udziela jednoznacznej odpowiedzi...

- Nie potwierdzam, nie zaprzeczam - odpowiada zapytany o tę kwestię. Jednak w trakcie dalszej rozmowy podaje termin pierwszej połowy roku, w którym mogłoby to nastąpić. Nam, nieoficjalnie udało się uzyskać informację, że brany jest pod uwagę początek kwietnia.

Kim zatem może być osoba, która miałaby zostać drugim zastępcą burmistrza? Pytamy wprost F. Marszałka o nazwisko Dariana Paszka, takie bowiem dotarły do nas informacje.

- Nie potwierdzam, nie zaprzeczam - odpowiada włodarz. Cóż, kontynuujemy więc dalej naszą "niepotwierdzoną" podróż i uderzamy z tym samym pytaniem do D. Paszka. Otrzymujemy od niego odpowiedź, którą już gdzieś wcześniej słyszeliśmy...

- Nie potwierdzam, nie zaprzeczam  - komentuje sprawę swojej kandydatury na fotel drugiego zastępcy burmistrza Krotoszyna.

Nie zaprzeczając i nie potwierdzając wszystko wydaje się być chyba jasne i oczywiste. 

 


Darian Paszek 

  • mieszkaniec Biadek,
  • prezes OSP Biadki,
  • instruktor karate w KS Krotosz,
  • przewodniczący komisji społecznej w Radzie Miejskiej w Krotoszynie,
  • członek PSL

 


 

Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.