iKrotoszyn.pl reklamy
Biegi

KS Krotosz znów z sukcesami na biegowych trasach

W sobotę, 4 listopada, odbył się 8. Rogoziński Półmaraton Przemysła II. Mottem biegu były słowa: „Orły szybują wysoko po niebie nie dzięki porywom wiatru, lecz poprzez wiarę we własne skrzydła”, które zostały umieszczone na rewersie medalu oraz koszulce startowej.

Na starcie stanęło ponad 400 zawodników. - Rogoźno „przywitało” biegaczy piękną, słoneczną pogodą. Malowniczy półmaraton w dużej części wiódł przez jeden z najładniejszych rezerwatów przyrody w Polsce – Buczynę. Wymagająca trasa prowadzona licznymi duktami leśnymi (w tym dniu pełnymi błota), obfitowała w liczne, strome podbiegi. Piękno bukowego lasu zrekompensowało biegaczom ich ogromny wysiłek. Meta usytuowana była na stadionie w Rogoźnie - relacjonują biegacze KS Krotosz Krotoszyn.

Zwycięzcą biegu został Filip Jańczak (1:21:29). Wśród kobiet tryumfowała Katarzyna Chojnacka (1:27:53). - Organizatorzy w trakcie imprezy cały czas wspominali nieobecną na biegu krotoszyniankę, rekordzistkę trasy, Justynę Karolczak oraz jej wspaniały wynik 1:21:35 osiągnięty w 7. edycji biegu - zaznaczają przedstawiciele KS Krotosz. 

W tegorocznej, ósmej odsłonie zawodów, wzięli oczywiście tradycyjnie udział zawodnicy KS Krotosz, którzy od wielu lat święcą tryumfy w wymagającym rogozińskim biegu. Warto nadmienić, że we wszystkich edycjach półmaratonu, jako jedni z około 20 osób, brali udział Joanna i Karol Olejniczakowie.

Najlepszym z grona krotoszan okazał się Artur Marek (1:26:27), który zwyciężył w kategorii M50 i zajął 7. miejsce w generalnej klasyfikacji oraz 8. open. Pierwszy w kategorii M18 był Sergiusz Sójka (1:27:17). Trzecie miejsce w kategorii M50 i 25. open zajął Karol Olejniczak (1:31:40). Poza tym w zawodach uczestniczyli Joanna Olejniczak, Jacek Ratajski, Krzysztof Kasprzak, Jan Jaruzel, Mariusz Basiński, Piotr Tyczyński i Rafał Sójka.

Jak co roku wspaniała organizacja biegu, rodzinna atmosfera, piękna trasa gwarantują, że biegacze KS Krotosz pojawią się w Rogoźnie za rok.

 

Natomiast w XVII Międzynarodowym Kościańskim Półmaratonie (21.095 km) wystartowali Daniel Marek, który z wynikiem 1:22:02 zajął drugie miejsce w kategorii wiekowej M45, a oraz Miłosz Kaczmarek (1:34:28).Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.