iKrotoszyn.pl reklamy
Biegi

KS Krotosz z sukcesami w rogozińskim półmaratonie

2021-11-10 09:11:00
Zdjęcie: KS Krotosz
Po roku przerwy spowodowanej pandemią biegacze wrócili do malowniczego Rogoźna na północy Wielkopolski. A tam na starcie półmaratonu stanęli m.in. reprezentanci KLS Krotosz Krotoszyn.

Bardzo wymagająca trasa wiodła ulicami Rogoźna oraz okolicznych wsi: Boguniewa, Studzieńca, Międzylesia. Około 30% trasy, najtrudniejszej, ale zarazem najbardziej urokliwej, prowadziło przez jeden z najładniejszych w Wielkopolsce rezerwatów przyrody „Buczyna”. 10. kilometr to najtrudniejszy moment zawodów - długi i bardzo stromy podbieg leśną, szutrową drogą. W tym roku dodatkowym utrudnieniem był bardzo porywisty wiatr, który towarzyszył biegaczom do samej mety na stadionie.

Zwycięzcą biegu został Wojciech Grabiński (1:16:36).Wśród kobiet tryumfowała Dorota Lutomska (1:27:27). Na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej kobiet, 11 sekund po zwyciężczyni, zameldowała się trzykrotna tryumfatorka i rekordzistka trasy Justyna Karolczak, która powróciła po przerwie związanej z urodzeniem córki Marysi.

Oprócz sukcesu krotoszynianki świetnie zaprezentowali się także inni biegacze KS Krotosz. Sergiusz Sójka , bijąc swój rekord życiowy o ponad 2 minuty zajął pierwsze miejsce w kategorii M20, a szóste open (1:25:22). 10. miejsce open, a czwarte w kategorii M40 zajął Artur Marek (1:26:48). Trzeci puchar dla klubu KS Krotosz za zajęcie  miejsca w kategorii M50 i 12. open zdobył Karol Olejniczak (1:27:01).

Ponadto w zawodach uczestniczyła liczna grupa reprezentantów KS Krotosz - Karol Mroczkowski, Krzysztof Kasprzak, Paweł Błażutycz, Miłosz Kaczmarek, Szymon Szyrner, Bogumiła Tanaś, Rafał Sójka, Marika Mroczkowska, Jan Jaruzel, Grzegorz Pawlik, Joanna Olejniczak i Piotr Tyczyński.

Tradycyjnie już 6. edycja rogozińskich zmagań , podobnie jak poprzednie, była perfekcyjnie zorganizowana. Wspaniała atmosfera tego biegu przyciąga co roku co raz liczniejsze grupy biegaczy z całej Polski. Impreza okazała się wielkim sukcesem biegaczy KS Krotosz, którzy trzema miejscami na podium zapisali się w historii biegu i godnie reprezentowali nasze miasto. Zawodnicy już teraz zapowiadają , ze za rok również będą walczyć o najwyższe lokaty na tak wspaniałej imprezie.

Źródło: KS KrotoszCzytaj również

MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
ELTRONIK - CANAL+
CONDITOR UBEZPIECZENIA KROTOSZYN
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B