iKrotoszyn.pl reklamy
Kolarstwo

KS Krotosz na trasie Tour de Pologne

W niedzielę, 30 lipca przedstawiciele KS Krotosz Krotoszyn wzięli udział w wyścigu Orlen Tour de Pologne Amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego w Karpaczu. Kolarstwo to kolejna pasja krotoszyńskich biegaczy.

Tegoroczna trasa liczyła 83 km. Wiodła po licznych wzniesieniach - naturalnym ukształtowaniu terenu górskiego - mnóstwie zakrętów, stromych podjazdach z kilkoma pętlami, czyniło ją to zatem ekstremalną dla Wielkopolan. Pogoda tego dnia także nie była sprzyjająca. Częste opady deszczu na przemian z piekącym słońcem utrudniały przejazd. Mokra nawierzchnia spowodowała kilka kraks.

Klimat zawodów był również podkręcany przez publiczność. Towarzyszyła ona kolarzom na każdym kilometrze i miała znamiona mocy sprawczej. Dlatego wielu amatorów kolarstwa ukończyło ten wymagający wyścig. Bardzo trudny był podjazd na Orlinek, zwany „ścianą płaczu”. Zawodnicy musieli  podjąć trud wjazdu na to wypiętrzenie, by dobrnąć do mety. Temu zmaganiu sprostało 1 625 zawodników. Udało im się dotrzeć na metę w wyznaczonym limicie pięciu godzin.

Z ponad dwóch tysięcy zawodników i zawodniczek pierwszy na metę dotarł Adam Adamkiewicz. Pokonał tę trasę w 2:16:16. Wśród kobiet najlepsza była Maja Włoszczowska. Rozprawiła się z dystansem w 2:39:23.

Wśród zawodników Krotosza najlepszy okazał się Karol Mroczkowski z wynikiem 2:59:20. Wjechał on na metę jako 272. zawodnik tego wyścigu. Druga lokata w gronie Krotosów przypadła Marianowi Poczcie. Wykręcił on 83 km w 3:14:56. Jako trzeci na klubowy cokół wszedł Błażej Zimmermann. Osiągnął on czas 3:38:07. Pozostali członkowie grupy zdobyli także wysokie noty: Paweł Błażutycz, Krzysztof Kasprzak, Lech Król, Andrzej Maciejewski, Karol Olejniczak, Dariusz Poczta, Maciej Sobkowiak, Monika Sobkowiak, Rafał Sójka i Sergiusz Sójka. Ponadto w zawodach uczestniczyli również: Piotr Tyczyński, Daniel Deplewski, Karol Kałużny oraz Valery Maćkowiak.

W klasyfikacji drużynowej KS Krotosz wybił się na 15. miejsce. Drużynę tworzyli: Karol Mroczkowski, Marian Poczta, Błażej Zimmermann i Monika Sobkowiak. Ich łączny czas wyniósł 14:14:51.

Podobną trasę przemierzyli kilka godzin później zawodowi kolarze.

Dla niektórych z krotoszyńskich amatorów kolarstwa było to pierwsze tak trudne wyzwanie. Jednak ich zapał i zaangażowanie zaowocował wynikami.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.