iKrotoszyn.pl reklamy
Biegi

KS Krotosz na trasach biegowych

2016-06-22 08:57:32
7. Bieg Smoka w Żmigrodzie oraz 10. Hunters Półmaraton Słowak, to wydarzenia sportowe, w których w ostatnim czasie wzięli udział zawodnicy z KS Krotosz.

W Żmigrodzie na linii startu stanęło blisko 300 osób, a wśród nich  pięcioosobowa grupa biegaczy KS Krotosz. Trasa składała się z trzech okrążeń i posiadała atest PZLA. Żmigrodzkie zmagania Biegu Smoka na 10 km ukończyło 280 osób. Najszybszym zawodnikiem okazał się Przemysław Burchacki z Athletics Team Prusice z czasem 35min. 38 sek., a najlepszą zawodniczką Justyna Lewicka (45:20) reprezentująca Wrocław Marathon Team. Na wszystkich uczestników, którzy ukończyli bieg czekał pamiątkowy medal.

Reprezentant Krotosza - Grzegorz Rogala, z czasem 38:11 zajął 17. pozycję open i dziewiątą w kat. M20.

Dzień później w Grodzisku Wielkopolskim o godzinie 9.00 wystartował 10. Hunters Półmaraton Słowaka. Bieg Ukończyło 2367, najszybszym z krotoszyńskich długodystansowców - a było ich aż 16. - okazał się Karol Mroczkowski, który z wynikiem 1:24:21 zajął 49. miejsce open. Czesław Sienkiewicz z czasem 1:28:01 stanął na trzecim stopniu podium w swojej kategorii wiekowej M55.