iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Auta Kaczmarek - Wypożyczalnia - Sprzedaż samochodów
Reklama - IGLOO - KROTOSZYN CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJE

Adam 1 agencja reklamowa

TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS
PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Reklama - Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Krotoszyn

Krotoszyńskie rowery na "12"

2019-07-03 14:07:00

Krotoszyn zajął 12. miejsce w Rankingu Systemu Rowerów Miejskich 2019, przygotowanym przez Dadelo.pl. Okazuje się, że to całkiem dobra pozycja zważywszy na to, że twórcy pod uwagę wzięli, aż 39 systemów i 38 miast.

Krotoszyn walczył, jak równy z równym z największymi. Za  grodem Krotosa znalazły się - między innymi - warszawski Acrobike, Katowice, Szczecin czy Bydgoszcz. Systemy w tych miastach są bardziej rozbudowane i teoretycznie mają większą szansę na lepszą pozycję.

 

W Rankingu Systemu Rowerów Miejskich 2019, jego twórcy brali pod uwagę dziewięć kategorii.

Pierwsza z nich to liczba mieszkańców przypadająca na jeden rower. Krotoszyn zajął w niej 15. miejsce, czyli nieco powyżej połowy stawki.

Liczba stacji rowerowych. W tej kategorii Krotoszyn zajął – razem z pięcioma innymi miastami – pierwsze miejsce! Najlepsze systemy to takie, które oferują rowery czwartej generacji. Są one bezstacyjne. Można je wypożyczać bezpośrednio z ulicy i tam też je ...zwracać. To oczywiście najbardziej wygodne dla rowerzysty rozwiązanie.

W kategorii „ile zapłacimy za wypożyczenie roweru” Krotoszyn zajął odległe miejsce. Nawet za pierwsze 20 minut trzeba płacić, choć jedynie 25 groszy. Pierwsza godzina to koszt 2,25 zł. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że utrzymanie floty bezstacyjnych rowerów jest droższe niż tych tradycyjnych.

Do Krotoweru zapisanych jest pięć procent mieszkańców. Daje to 19. miejsce na 23. pozycje.

W kategorii średniej liczby wypożyczeń, przypadającej na jednego mieszkańca, Krotoszyn zajął ósme miejsce (na 13. sklasyfikowanych systemów). Krotower działał od maja do listopada, co pozwoliło na uplasowanie się w środku stawki. Jeśli chodzi o dodatkowe udogodnienia (rowery specjalne, elektryczne, dziecięce itd.), Krotoszyn nie ma się czym pochwalić. Dlatego twórcy rankingu przyznali 0 punktów za tę kategorię.

Podobnie jest, gdy porównany długość ścieżek rowerowych do łącznej długości dróg publicznych. Zaledwie 1 procent to wynik, który daje spore pole do poprawy. Znacznie lepiej jest, jeśli zestawimy, „na ile kilometrów przypada jedna stacja”. Krotoszyn zajął w tej kategorii świetne szóste miejsce.

 

W tym roku po raz drugi w Rankingu Systemu Rowerów Miejskich najlepsza okazała się Warszawa. Dosłownie zmiotła konkurencję, uzyskując łącznie 301 punktów. Drugi Kołobrzeg zajął 289 punktów, a Krotoszyn uplasował się na 12. miejscu z wynikiem 236 punktów.

 

Cały ranking dostępny jest tutaj.

 

 Reklama - OSK AS Maria Maśniak
Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy

Przeprowadzki Krotoszyn - transport towarów

Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Pralnia Laguna Krotoszyn

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
Reklama - STALMACH - Pokrycia Dachowe
iKrotoszyn.pl reklamy
Sieć gazet internetowych - igazetyinternetowe.pl