iKrotoszyn.pl reklamy
Wyścigi samochodowe

Krotoszyński zespół KM Racing Team rozpoczął sezon

2022-05-17 11:05:00

W miniony weekend krotoszyński zespół KM Racing Team rozpoczął siódmy sezon rywalizacji w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Warto przypomnieć, że bracia Mateusz i Krystian Ciesiółkowie w poprzednim roku stanęli na pierwszym i drugim stopniu podium w klasyfikacji generalnej WSMP dywizji narodowej klasy 2 (poj. do 1300 ccm).

 

Pierwsze tegoroczne zawody tradycyjnie rozpoczął czwartkowy trening, aby sprawdzić przygotowanie i ustawienie aut po przerwie pomiędzy sezonami.

- Gdyby nie przygoda z namiotem, który uległ zniszczeniu trening, przebiegłby spokojnie według przewidywań. Piątek, to już pierwsze kwalifikacje do pierwszego sobotniego wyścigu. W kwalifikacjach zdobywamy pierwsze i drugie miejsce w swojej klasie DN2 - relacjonuje Mateusz Ciesiółka.

Kolejny dzień, a więc sobota, to start do wyścigu nr 1.

- Od startu do mety utrzymaliśmy swoje miejsca, tym samym zajęliśmy pierwszą i drugą lokatę w wyścigu w swojej klasie DN2. Niedziela rozpoczęła się porannymi kwalifikacjami, które również wygraliśmy swojej klasie zdobywając dwa pierwsze miejsca. Popołudniowy wyścig rozpoczął się dla nas bardzo dobrze. Po starcie utrzymaliśmy swoje lokaty z kwalifikacji. Niestety, na piątym okrążeniu awarii uległ nasz pierwszy samochód z nr 14 (Mateusz), a dwa okrążenia później awaria przytrafiła się też w samochodzie z nr 12, którym jechał Krystian.

Teraz krotoszyńską załogę czeka ciężka praca, aby przywrócić auta do sprawności na następny weekend WSMP, który odbędzie się 24-26 czerwca.

- Bardzo dziękujemy naszym kibicom za wsparcie oraz firmom, które pomagają nam w tym roku w naszym udziale w całym sezonie WSMP 2022, a mowa tu o firmach: Agencja BiW Ubezpieczenia, Tablice24.com.pl, Gazeta Internetowa iKrotoszyn.pl, firmie Jotkel, MC TEAM Agencja Interaktywna oraz Obróbka Skrawaniem Podskarbi.
Czytaj również

MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B